VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / J. Drobňák: Máme najlepších fanúšikov na Slovensku

V kolektívnych športoch platia rovnaké pravidlá ako pre orchestre. V slovenskej volejbalovej extralige mužov to v súčasnosti najviac ladí VK Slávia Svidník. Pod Duklou postavili klubovú filozofiu na práci s talentovaným hráčmi, z ktorých pod dirigentskou taktovkou skúseného Jaroslava Vlka začínajú vyrastať osobnosti s potenciálom vložiť do symfónie neprehliadnuteľný kus vlastného majstrovstva. Po poslednom víkendovom programe si najvyššiu známku v drese Svidníka odniesol smečiar Juraj Drobňák. Proti VKP Bratislava a Zvolenu búral ambície súperov nekompromisným podaním a istotou na sieti. V prípade mladého Prešovčana znie pôsobivo najmä jeho vizitka v konfrontácii s bratislavskými mužstvami, pretože najskôr zostrelil v 9. kole Volley Team Unicef a v sobotu nedal šancu majstrovi. „V prvom rade sa snažím poctivo pracovať v tréningovom procese, aby som bol pripravený nesklamať, ak na palubovke dostanem trénerovu dôveru. Navyše, od začiatku prípravy dostávam viac príležitostí a pokiaľ má hráč dostatočnú hernú prax, nabaľujú sa na neho nielen ďalšie skúsenosti, ale i sebavedomie. Zápasy s bratislavskými tímami sú vždy viac vyhecované, čo platí aj o iných športoch a myslím si, že z pohľadu diváka je takýto druh prestížnej rivality iba plusom. VKP je majstrom, Volley Team zase reprezentujú viaceré známe mená, preto sú tieto vzájomné merania síl pred blížiacou sa nadstavbou dôležitým testom našej výkonnosti,“ odpovedal Juraj Drobňák na otázku, ako vníma fakt, že sa stáva expertom na bratislavské tímy.

Pred domácim zápasom s majstrom tréner J. Vlk a kapitán K. Feňo zdôraznili, že mužstvo je odhodlané vrátiť súperovi prehru z prvej polovice súťaže, kedy Svidníčania postavili VKP na nohy vlastným nevýrazným výkonom. Hoci v podobných prípadoch sa hráči často stávajú obeťou vlastnej motivácie, orchester VK Slávia hral v sobotu bez rozladených tónov. „Hostí sme mali veľmi dobre naštudovaných, čo potvrdil aj samotný zápas. Keďže sme sa na duel tešili, na palubovku sme vchádzali s radosťou a obrovským odhodlaním. Každý zo seba vydal maximum, plnili sme trénerove pokyny a VKP sme celý čas držali pod sebou. V druhom sete sa síce hosťom podarilo jeho priebeh na chvíľu zdramatizovať, ale koncovka už opäť patrila nám. Po poslednom víkende sme sa vyhupli na prvé miesto, ktoré je výsledkom nášho snaženia od leta. Extraliga sa v tejto sezóne vyrovnala a o to viac ma teší, že sme sa vyhupli do jej čela. Verím, že túto pozíciu si už udržíme,“ zdôraznil J. Drobňák.

Vo všetkých športových odvetviach, volejbal nevynímajúc, platí, že úspech je závislý na individuálnej pohode hráča. Bez „pokoja v duši“ ostávajú talent, tréningová morálka a motivácia iba kapitolami, ktorých funkčnosť je nekonštantná, teda nevyspytateľná. J. Drobňák však s ich zladením do konštruktívneho celku problém nemá. „Vo Svidníku máme najlepších fanúšikov na Slovensku. Ich energia, nadšenie a dôvera sú piliere, ktoré nám ani na chvíľu nedovolia pochybovať o tom, že zápas by mohol byť stratený. Naša symbióza funguje aj na ihriskách súperov, kde si uvedomujeme, že doma čakajú ľudia na konečný výsledok. Preto im víťazstvami chceme vrátiť aspoň časť z toho, čo oni venujú nám. Pokiaľ ide o mňa, najväčším balzamom pre mňa je moja priateľka. Jej prítomnosť na zápasoch, alebo aspoň podpora na diaľku ma dokážu vždy naštartovať k tomu, aby som súperovi nedaroval ani jednu loptu,“ prezradil svoje know-how J. Drobňák.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.