VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / J. Vlk: Naším prianím je jednoznačne postup!

Od 5. marca sa začína nový ročník volejbalovej extraligy mužov. Najlepšia osmička slovenských tímov urobí za základnou časťou a nadstavbou čiaru a sústredí sa na štvrťfinálové boje hrané na tri víťazné zápasy. Hráči VK Slávia Svidník už stihli v sezóne 2010/2011 prepísať klubové štatistiky, keď jej prvú časť ovládli a v skupine o 1. – 4. miesto obsadili tretiu priečku. Zverenci trénera Jaroslava Vlka chcú v tomto trende pokračovať aj v play off, kde ich čaká STU Bratislava.

Keďže v priebehu víkendu sa ešte dohrávali zápasy v skupine o 5. – 10. miesto, Svidníčania sa rozhodli pre 4-dňové sústredenie, počas ktorého využívali domácu športovú halu, krytú plaváreň a nechýbal ani rozbor videozáznamov. Volejbalisti Slávie odpracovali v rámci tréningových jednotiek denne 5 – 6 hodín. „Chceli sme využiť voľný víkend a preto nám padlo vhod, že sme mohli „zavrieť“ hráčov do haly. Venovali sme sa zdokonaľovaniu herného systému s cieľom odstrániť nedostatky, ktoré nás v doterajšom priebehu sezóny trápili. Som rád, že naša pohoda a forma pred najdôležitejšou časťou sezóny stúpajú. Chlapci už síce mali toho dosť, lebo program bol náročný, no všetci pracovali poctivo. V priebehu tohto týždňa sa budeme venovať iba dobrusovaniu jednotlivých herných činností s akcentom na konkrétne herné varianty vychádzajúce aj z analýzy hry súpera,“ uviedol tréner VK Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

STU Bratislava zaujala v závere druhej časti sezóny medializovaným doplňovaním kádra. Vedenia Svidníka viackrát deklarovalo, že ich klubová koncepcia je postavená na perspektívnom budovaní tímu a preto do zabehaného kolektívu nezasahovalo. Jedinou novou akvizíciou sa stal člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie Martin Sopko ml. „Martin si potreboval zvyknúť na náš herný štýl a udomácniť sa v novom kolektíve. Snažili sme sa, aby sa opäť dostal do správneho zápasového rytmu a v Humennom už bol našim najlepším hráčom. Určite ho jeho výkon povzbudil, čo je pred play off dobrým znamením. Vo Svidníku sme sa vždy spoliehali na kolektívny prejav a preto som rád, že Martin sa stal jeho súčasťou. Pokiaľ nás budú obchádzať choroby a vírusy, som si istý, že budeme dobre pripravení,“ dodal J. Vlk.

Pred play off sa vždy špekuluje o tom, či má väčšiu výhodu mužstvo, ktoré pokračuje v pravidelnom zápasovom rytme alebo získa priestor na prípravu, napr. aj vo forme minisústredenia. J. Vlk sa však pozerá iba do vlastných radov a tím pripravuje na to, aby zvládlo nástrahy štvrťfinále k spokojnosti celej svidníckej volejbalovej rodiny. „Súhlasím, že je dobré mať pravidelný zápasový rytmus, ale v priebehu sezóny sme mali nahustený program, preto hráči odohrali dosť stretnutí. Nemusíme sa teda obávať, že nebudú rozohraní. Okrem toho, čaká nás ešte generálka s Prešovom, v ktorej si budeme chcieť overiť naše schopnosti a súhru. Máme mladé mužstvo a pre jeho vývoj je tréning dôležitý. STU tvoria hráči, ktorí už toho veľa nenatrénujú a spoliehať sa budú na svoje skúsenosti. V konečnom účtovaní bude rozhodovať forma v konkrétnom okamihu. Robíme všetko pre to, aby sme na zlomové situácie boli lepšie pripravení my,“ odpovedal J. Vlk.

Play off kladie nové nároky aj na mentálnu odolnosť hráčov, pretože očakávania odbornej verejnosti, fanúšikov, či (konšpiračné) teórie médií budú tlačiť adrenalín na maximum. Koncepčnú prácu s kolektívom nezapreli vo Svidníku ani na tomto poli a preto sa hráči zúčastnili spoločného stretnutia so športovým psychológom. „Po medializovanom posilnení STU nás viacerí ľutovali, resp. neprajníci sa tešili, ale naším prianím ostáva jednoznačne postup do semifinále. Hoci systém s play off sa mi osobne nepáči, lebo jedna séria môže znegovať prácu počas celej sezóny, na zápasy vo vyraďovacej fáze sa vždy teším najviac. Láka ma to, že pracujeme pod väčším tlakom a s ešte väčším nasadením, čomu zodpovedajú aj očakávania okolia. Keďže viacerí chlapci nemajú s play off priveľa skúseností, ich motivácia a odhodlanie presadiť sa sú obrovské. Táto sezóna bola pre nás zatiaľ úspešná a nikto z nás nemá chuť ukončiť ju vo štvrťfinále,“ zdôraznil J. Vlk.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.