VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / J. Vlk: Našou devízou sú fanúšikovia

Tretí štvrťfinálový duel medzi VK Slávia Svidník a VK STU Bratislava mal dať odpoveď, ktorý z tímov ľahšie strávi stredajšiu porciu z haly PKO, kde sa z výhry 3:1 tešili domáci. Signál z tábora Svidníčanov bol v sobotu viac ako jasný. Dianie na palubovke dirigovali podľa svojich nôt, ktoré premenili na suverénnu symfóniu s prvkami exhibície. Hostia síce viedli v úvode 1:4, ale od tohto momentu prebrali taktovku hráči VK Slávia. Postupne si vypracovali náskok štyroch lôpt s tým, že bližšie ako na dva body si súpera k sebe nepripustili. Výnimku tvoril iba záver prvého setu, kedy však za stavu 23:22 poslal R. Nemec podanie do autu a vzápätí stroskotali Bratislavčania na trojbloku. V druhom sete Svidník ešte zvýšil úsilie, čoho výsledkom bolo vedenie 23:11 a po koncovke M. Malinu zisk setu pomerom 25:14. Zmenu neprinieslo ani tretie dejstvo, v ktorom domáci pokračovali vo volejbalovej demontáži STU. S každým bodom na konte Svidníka sa do prejavu hostí vkrádalo viac bezradnosti a za stavu 21:10 už nikto v hale nepochyboval o tom, že i v tomto prípade ostane víťazstvo doma. V posledných dvoch bodoch mal prsty M. Sopko, pretože najskôr zložil loptu na 24:16 a pri mečbale vytvoril úspešný dvojblok s Ľ. Mackom. „Napriek tomu, že sme podali vynikajúci výkon, budem vo vyjadreniach opatrný. Keďže sme STU nepustili k žiadnemu trháku, mohli sme hrať uvoľnenejšie a bez tlaku. Som rád, že v celom stretnutí sme si pomohli plachtiacim podaním, ktoré sme posledné dva dni poctivo trénovali. Neviem, či sa pod výkon súpera podpísala únava alebo jeho hráči nemali svoj deň, ale pravdou je, že sme ubránili R. Nemca a ani M. Jankovič sa nepresadil podľa očakávaní. Z našej strany sme zápas zvládli takticky a v niektorých momentoch nám v obrane pomohlo aj šťastie. Napr. v Bratislave sme mali za celý zápas päť blokov, no dnes sme boli na sieti podstatne efektívnejší,“ hodnotil tréner VK Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

Po prehre 1:3 v Bratislave pomenoval J. Vlk príčiny neúspechu jeho tímu veľmi presne. Na predzápasovej taktickej príprave hráčom pripomenul, že bez odvahy a nasadenia im ruže nepokvitnú. Mladí Svidníčania si koučove slová vzali k srdcu a od úvodu hrali výborne. Okrem toho by mohli odhodlanie vo svojich radoch vyvážať v exkluzívnom balení. Výsledkom zhody okolností nakoniec bolo, že s podporou publika im vyšlo všetko, na čo siahli a hostí už od druhého setu vypojili z hry. „V prvom rade nám pomohlo fantastické publikum! Hoci hráči STU majú za sebou skúseností z reprezentácie, či zahraničných líg, kulisa akú nám vytvorili fanúšikovia v sobotu sa podpíše pod výkon každého hráča. Hostia postupne začali produkovať chyby a ich sebavedomie klesalo, čo bola voda na náš mlyn. Pred piatkovým tréningom sme si pozreli video a pri jeho rozbore padli aj tvrdšie slová, no všetko sme si vysvetlili a vydiskutovali. Počas tréningu sme zámerne nechali vypätejšiu atmosféru a vyšlo nám to, lebo chlapci boli dnes maximálne nabudení. Každý z nich chce postúpiť a preto si šancu na ďalšiu výhru, navyše pred výborným obecenstvom, nechceli nechať ujsť. V prípade, že by sme na STU neuspeli, stále sa môžeme spoľahnúť na našich fanúšikov, a to je veľká devíza,“ zdôraznil J. Vlk.

Pred stredajším zápasom na pôde STU sa psychická výhoda očakáva na stráne Slávie. Jej hráči vymazali výkon z prvého bratislavského stretnutia a suverénnym spôsobom sa prepracovali k mečbalu. Na druhej strane, J. Vlk rešpektujúc silu a skúsenosti súpera krotí všetky teatrálne prognózy, no zároveň dodáva, že ak jeho zverenci zopakujú prístup z domácich vystúpení, piaty zápas sa pod Duklou hrať nemusí. „Faktom je, že vedieme 2:1 a máme mečbal. Hovorí sa, že posledný krok je najťažší, ale zo skúseností viem, že vždy to tak byť nemusí. Rešpektujem, že hráči súpera sú skúsení a z tejto prehry sa neroztrasú. Verím však, že druhý zápas v Bratislave už vezmú chlapci z iného konca. Jednoducho, nemôžeme hrať ustráchane, ale musíme ísť jednoznačne za víťazstvom. Našou výhodou je, že ak si to situácia vyžiada, rozhodujúci piaty zápas hráme doma, kde sa môžeme oprieť o fantastických fanúšikov,“ zdupľoval poďakovanie pre priaznivcov Svidníka J. Vlk.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.