VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Juniori si z Vranova vezú jedno víťazstvo, ale aj štyri body

Juniori VK Slávia Svidník sa v úvodnom kole predstavili na palubovke Vranova. Mladé družstvo zložené prevažne z kadetov, tesne pred začiatkom sezóny posilnil skúsený smečiar, Svidnícky odchovanec Tomáš Červeňák a z Trenčína sa vrátil Patrik Ščerba.

1. zápas: MŠK Vranov – VK Slávia Svidník 3:2 (19, -23, -18, 18, 11)

Róbert Franko, tréner: „Hneď od úvodu sme sa dostali pod tlak, naši hráči boli nervózni a sebavedomí súper nám bodovo odskočil a prvý set dotiahol do víťazného konca. Ďalšie dva sety však boli plne v našej réžii, súpera sme prečítali zlepšili sme sa na prihrávke ale aj na podaní a dostali sme sa do vedenia 2:1.Po výbornom vstupe do štvrtého setu, sme po prvom technickom oddychovom čase spravili niekoľko nevynútených chýb, čo skúsený súper využil a zápas sa dostal do skrátenej hry, v ktorej sme podľahli 11:15. V tomto zápase sme hrali obetavo a zodpovedne, ale súpera sme na sieti neubránili, čo bola hlavná príčina našej prehry“.

Zostava VK Slávia: J. Jurko 4, T. Červeňák 20, Š. Novák 5, P. Ščerba 19, D. Hnat 2, M. Krivka 6, libero M. Kurilec (E. Pinďár,M. Regrut 1, P. Pavelčák 2), tréner R. Franko

2. zápas: MŠK Vranov – VK Slávia Svidník 0:3 (-18, -21, -23)

Róbert Franko, tréner: „Chlapci si za prístup, nasadenie a hlavne kolektívny výkon v tomto zápase zaslúžili trojbodovú výhru. Vedeli sme, čo súper hrá nastúpili sme uvoľnene, zlepšili sme obranu na sieti a zápas doviedli do víťazného konca“.

Zostava VK Slávia: J. Jurko 5, T. Červeňák 15, Š. Novák 8, P. Ščerba 11, D. Hnat 3, M. Krivka 8, libero M. Kurilec (E. Pinďár 1, M. Regrut, P. Pavelčák 1, M. Vitko, P. Olejár), tréner R. Franko