VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Juniori VK Slávia Svidník opäť úspešní a bez straty setu

Juniori VK Slávia Svidník nastúpili v sobotu 19. 11. 2011 na domácej palubovke na ďalší z dvojzápasov, v ktorom privítali súpera z Vranova nad Topľou, proti ktorému si chceli predĺžiť svoju veľmi dobrú sériu doterajších úspešných vystúpení. To sa im napokon aj po kvalitnom výkone podarilo, keď v oboch dueloch zvíťazili zhodne po 3:0 na sety a do tabuľky si tak pripísali ďalších šesť bodov. Pozitívnym faktom je, že juniori VK Slávia Svidník (vekom ešte kadeti) sú na čele juniorskej súťaže so šesťbodovým náskokom pred Humenným, čo je samozrejme odrazom veľmi dobrej a kvalitnej práce s mládežou vo Svidníku a významu Centra talentovanej mládeže pod vedením Róberta Franka.

1. zápas: VK Slávia Svidník – MŠK Vranov nad Topľou: 3:0 (16, 15, 22)
Zostava VK Slávia Svidník: Jurko 4, Ščerba 14, Krivka 6, Novák 7, Kurilec 12, Červeňák 16 (libero Vitko)

2. zápas: VK Slávia Svidník – MŠK Vranov nad Topľou: 3:0 (15, 15, 19)
Zostava VK Slávia Svidník: Pinďar 2, Ščerba 5, Krivka 11, Novák 4, Kurilec 2, Červeňák 22 (libero Vitko, Kimák 3, Jurko 3, Regrút 3, Pavelčák 4, Olejár 4) Tréner Róbert Franko

Tréner R. Franko: „V prvom zápase, ktorý sme absolvovali bez striedania sme prvé dva sety zvládli bez zaváhania, ale v koncovke tretieho setu chalani trochu poľavili, ale po time-oute sa znovu koncentrovali a zápas dotiahli do víťazného konca. V druhom stretnutí nastúpili chalani trochu nekoncentrovane, súpera podcenili a tak sme hneď na začiatku prehrávali 3:7, ale po oddychovom čase sa už chalani koncentrovali, pristúpili k zápasu zodpovedne a po sedembodovej šnúre sa dostali do pohody a v koncentrovanom výkone pokračovali až do konca zápasu, pričom postupne dostali šancu aj hráči z lavičky. Tento dvojzápas bol pre nás veľmi dôležitý a úspešne sme ho zvládli, aj keď sme sa museli počas týždňa vysporiadať s viacerými problémami, a za to sa chcem svojim zverencom úprimne poďakovať. Týmto dvojzápasom sme sa prehupli do druhej štvrtiny súťažného ročníka 2011/2012 a pevne verím, že v takýchto výkonoch a výsledkoch budeme pokračovať aj naďalej.“