VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Juraj Drobňák

VK Slávia Svidník začína zbierať úroky za dôveru, ktorú funkcionári vložili do mladých hráčov. Proti Prešovu a Volley Teamu zatiahol účet svojimi výkonmi smečiar Juraj Drobňák.

Zbierka es

SVIDNÍK. Volejbalový stroj VK Slávia Svidník zvyšuje s každým extraligovým kolom obrátky a zápas od zápasu sa rozbieha k výkonom, ktoré mu v minulej sezóne vyniesli historické maximá v podobe víťazstva základnej časti a zisku bronzových medailí. Dôležitou skúškou aktuálnej formy bol pre zverencov trénera Jaroslava Vlka uplynulý víkend, kedy sa ich cesty skrížili v derby s VK Mirad PU Prešov a Volley Teamom Unicef Bratislava. V obidvoch dueloch sa rozdávali tromfy pre postup medzi najlepšiu štvorku, kde v nadstavbe pribudne Humenné, a Svidníčanov môže tešiť, že po dvoch výhrach majú esá vo svojich rukách. Hoci Prešov viedol pod Duklou 0:2 a 10:14, diváci boli nakoniec svedkami parádneho obratu na 3:2. Ani dve päťsetová bitky v priebehu jedného týždňa, únavná cesta cez celé Slovensko a neskorý príchod do športovej haly nezabránili Svidníku v tom, aby si proti nástupcovi STU pri výsledku 3:1 s chuťou nezaspomínal na posledné vzájomné meranie síl vo štvrťfinále. „Prvé dva sety s Prešovom boli poznačené tým, že v stredu sme odohrali päťsetový zápas so Zvolenom. Z našej strany určite nešlo o žiadne podcenenie, lebo na Prešovčanov sme sa tešili o to viac, že išlo o východniarske derby, ku ktorému patrí aj adekvátna dávka rivality. V treťom sete však prišiel s nástupom Maťa Sopka zlom. Jeho návrat do zostavy bol dôležitý psychologický moment, zomkli sme sa a začali hrať našu hru, vďaka čomu sme stretnutie dotiahli do víťazného konca,“ vrátil sa k sobotňajšiemu ťaháku smečiar VK Slávia Svidník Juraj Drobňák a k zápasu v hlavnom meste dodal: „Do Bratislavy sme cestovali v dobrej nálade. Keďže sme do haly prišli hodinu pred stretnutím, v prvom sete sme sa nedokázali dostať do správneho tempa, no v ďalšom priebehu sme už vzali osud do vlastných rúk. Súpera sme pritlačili podaním, Kamil Feňo rozdával výborné prihrávky a nám sa v útoku darilo skladať lopty. Okrem toho, naši fanúšikovia pracujúci, alebo študujúci v Bratislave nám vytvorili skvelú atmosféru, v ktorej musí každý hráč dostať krídla.“

Otcov obraz

Po stretnutiach s Prešovom a Volley Teamom tréner J. Vlk zdôraznil, že po niekoľkých nepresvedčivejších výkonoch z úvodu sezóny si obidve víťazstva, navyše v priebehu jedného víkendu, vysoko váži. Neprehliadnuteľný podiel na úspešnej misii má práve J. Drobňák, ktorý s istotou pálil na servise a v útoku na sieti potvrdil, že z talentovaného mladíka rastie hráč schopný potiahnuť na svojich pleciach celý tím. „Na súperov sme sa výborne pripravili a v obidvoch zápasoch som sa cítil na palubovke veľmi dobre. Tréner J. Vlk od leta smeruje tréningový proces k tomu, aby sme postupne výkonnostne rástli, teda je to v prvom rade jeho zásluha, že sa nám darí. Pre mňa osobne je motiváciou aj môj otec, ktorý ma k volejbalu priviedol a ktorého číslo 12 nosím na drese. Rád by som v rodinnej tradícii pokračoval a spokojný budem vtedy, ak sa raz stanem na palubovke jeho obrazom,“ zdôraznil J. Drobňák.

Pozitívna vlna

Posledné dve víťazstvá posunuli Svidník na druhé miesto. V sobotu štartuje odvetná časť a kabína Slávia do nej vstúpi v pohode, ktorú by chceli premietnuť do ďalších úspešných výsledkov v extralige a Slovenskom pohári. „Momentálne sa vezieme na pozitívnej vlne. Vo Svidníku sa nestretla iba dobrá hráčska zostava, ale tiež výborná partia. K tomu nám vedenie klubu vytvára skvelé podmienky, ktoré nie sú všade samozrejmosťou a zabudnúť nemôžem ani na našich priaznivcov. Od toho sa musia odvíjať i naše ciele. Prvým krokom k ich naplneniu je postup do prvej štvorky, čo si myslím, že máme veľmi dobre rozbehnuté. V pohári na nás čaká Prešov a keďže naše zápasy sú vždy nabité emóciami, fanúšikovia sa môžu opäť tešiť na zaujímavú volejbalovú porciu. V minulej sezóne sme postavili latku vysoko, ale ešte to nie je náš strop. Sme mladý tím, ktorý je hladný po úspechoch, čo nás na v tréningu a na palubovke posúva ďalej,“ dodal J. Drobňák.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.