VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / K. Feňo: Máme vyrovnanejší káder ako STU

Tréner VK Slávia Svidník Jaroslav Vlk viackrát zdôraznil, že s každým ďalším play off zápasom sú súperi navzájom čitateľnejší a preto rozhodujú aktuálne dispozície hráčov na palubovke. V sobotu privítali Svidníčania na domácej pôde v treťom štvrťfinálovom stretnutí VK STU Bratislava a v počas celého duelu na ihrisku dominovali, vďaka čomu sa s komfortnou suverenitou prepracovali k víťazstvu 3:0. Vo výbornej atmosfére si domáci volejbalisti držali súpera od tela, pričom v priebehu druhého a tretieho setu sa rozdiel v získaných loptách vyšplhal až na jedenásť. Pri nakumulovaných skúsenostiach v tíme STU si domáci uvedomovali, že uspieť môžu iba so sebavedomým výkonom, z ktorého vyškrtnú zoznam chýb z haly PKO. Dianie na svidníckej palubovke ukázalo, že mužstvo okolo kapitána Kamila Feňa striaslo zo seba stredajšiu prehru ako sneh z kabáta a od prvej lopty neuhlo zo svojich cieľov ani o milimeter. „Zápasy s STU sú ťažké, lebo jeho hráči sú skúsení a produkujú málo chýb. Vychádzajúc z toho sme na dnešný zápas nastupovali maximálne koncentrovaní, aby sme súpera neposadili do sedla vlastnými zaváhaniami. Hoci pred hráčmi hostí máme rešpekt vychádzajúci z ich športových úspechov, nenastupovali sme s roztrasenými kolenami. Naopak, sila súpera nás motivuje k tomu, aby sme v sebe hľadali nové možnosti a posúvali sa volejbalovo ďalej. Som rád, že nám vychádzal plachtiaci a skákaný servis, čo malo za následok, že Bratislavčania si slabšie prihrávali. K tomu sme v obrane v poli a na sieti urobili kus poctivej práce. Myslím si teda, že tento zápas sme vyhrali zaslúžene,“ konštatoval kapitán VK Slávia Svidník Kamil Feňo.

Kapitán VK Slávia Svidník priznal, že po stretnutí v PKO si realizačný tím a hráči vydiskutovali spôsob prehry v hlavnom meste. Zápas vo svidníckej športovej hale potvrdil nielen to, že mladý kolektív trénera J. Vlka začína okolo seba budovať pevné mentálne hradby, ale na rozdiel od STU ponúka káder Východniarov viaceré kvalitatívne rovnocenné alternatívy. „Vždy je dôležité ako budeme hrať my a koľko súperovi dovolíme. Možno nikto nečakal podobne hladký priebeh, ale každú jednu loptu sme si poctivo vybojovali. Na druhej strane nesmieme túto výhru preceniť a myslieť si, že v Bratislave nám padne víťazstvo samo od seba. Dnes sme ukázali cestu, ktorá na súpera platila a teraz už bude na nás, aby sme z nej neuhli. Našou výhodou je, že máme vyrovnanejší kolektív, v ktorom dokážeme rozložiť zodpovednosť za výsledok na viacerých hráčov. Napr. R. Nemec nezopakoval výkon zo stredy, kedy bol neudržateľný a na efektivite STU to bolo hneď vidieť,“ ocenil kolektívny výkon domácich K. Feňo.

Pri tímovom duchu ostal K. Feňo aj v momente, keď prišiel na pretras jeho individuálny výkon. Viaceré ulievky alebo „face to face“ súboje s R. Nemcom hodil za hlavu a skalopevne stál za kolektívom. Ako sme sa však dozvedeli, v sobotu mali Svidníčania o dôvod navyše pozametať so súperom. Univerzálovi Petrovi Tholtovi sa totiž narodil syn Andrej. Majiteľ dvoch slovenských titulov si pred prvým zápasom série poranil koleno a v sobotu musel byť po zrážke s K. Feňom tiež ošetrený, no po zápase prijímal so širokým úsmevom gratulácie nielen k víťazstvu, ale i k prvému potomkovi. „Samozrejme, po piatkovom tréningu sme si povedali, že hráme za malého Andreja. Po zápase si dáme na jeho zdravie jedno pivko, ale keďže máme nahustený program, na oslavy veľa času nebude. V stredu nás čaká ďalšie dôležité stretnutie a preto sa už v hlavách pripravujeme na toto meranie síl. Keď však uhráme celú sériu, určite nájdeme priestor osláviť popri postupe aj Petrovho syna,“ dodal s úsmevom K. Feňo.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.