VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / K. Feňo: Placku nám už nikto nevezme

Historicky najúspešnejšiu sezónu v podaní VK Slávia Svidník zakončili hráči pod vedením kapitána Kamila Feňa ziskom bronzových medailí. Po dramatickej 5-zápasove bitke s majstrovským VKP Bratislava čakal na Svidníčanov súper z Myjavy. Tréner Jaroslav Vlk po poslednom meraní síl v hale PKO svojim zverencom prikázal, aby na semifinále zabudli a sústredili sa na súboje o 3. miesto. Výsledkom symbiózy medzi realizačným tímom a hráčmi bola séria zvládnutá pomerom 3:0 v prospech Východniarov. „Ak sa pozriem na túto sezónu z ktorejkoľvek stránky, musím povedať, že bola pre nás veľmi úspešná. Myslím si, že okrem historického 3. miesta, sme uhrali viac vrcholov, kde radím víťazstvo základnej časti, porazili sme silné STU a potrápili VKP. Celú sezónu sme tvrdo pracovali na tom, aby sme uspeli a teraz si užívame zisk bronzových medailí. Z tohto miesta sa chcem poďakovať všetkým funkcionárom, ktorí nám vytvorili výborné podmienky a fanúšikom za fantastickú podporu v každom jednom zápase. Som naozaj rád, že po návrate z Česka som zažil takúto peknú sezónu,“ opísal svoje dojmy po poslednom stretnutí kapitán VK Slávia Svidník Kamil Feňo.

Svidníčania v boji o 3. miesto ukázali pevnú vôľu. Hoci sklamanie zo semifinálového vypadnutia nedokázali vymazať z hláv ako text v počítači, našli v sebe vnútornú silu a posledné tri zápasy v sezóne zvládli. „Proti Myjave to určite neboli naše najlepšie zápasy, ale keď sa hrá o medailu, dôležité je v prvom rade vyhrať, a to sme dokázali. Sklamanie z vypadnutia bolo v kabíne cítiť, ale dvihli sme hlavy a vyhrali tri stretnutia po sebe. Vážim si predovšetkým víťazstvo v Myjave, kde sme museli otáčať nepriaznivý stav. História sa nebude pýtať, či sme hrali zle alebo dobre. Jednoducho placka je doma a to nám už nikto nevezme,“ konštatoval K. Feňo.

V prípade VK Slávia Svidník sú samostatnou kapitolou fanúšikovia. Svidnícky fanklub potiahol, rovnako ako hráči, výbornú sezónu a vďaka svojmu korektnému prejavu, energii a vernosti si získal rešpekt celého Slovenska. Podporu divákov ocenil aj K. Feňo. „Fanúšikovia boli počas celej sezóny našim siedmym hráčom a aj oni nesú veľký podiel na tom, že teraz si môžeme užívať 3. miesto. Doma sme prehrali iba dva zápasy v nadstavbe s Humenným a VKP, čo je naozaj veľmi dobrá vizitka. Postupne sme si u súperov vybudovali rešpekt, pretože počas celej sezóny platilo „náš dom, náš hrad“. U dobrých mužstiev sa doma nevyhráva a preto ma teší, že sme z toho urobili pravidlo aj my. Každý kto k nám v ďalšej sezóne príde, už bude vedieť, že to bude mať veľmi veľmi ťažké,“ vyzdvihol prínos fanúšikov K. Feňo.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.