VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / K. Feňo: Prvé miesto po základnej časti je magnet

Volejbalový stroj VK Slávia Svidník vyhral v extralige sedem zápasov za sebou a zverenci trénera Jaroslava Vlka potvrdili pohodu aj v stredu v Slovenskom pohári, keď na pôde VK Mirad PU Prešov zvíťazili hladko 0:3 (-23, -19, -22). Po vyžrebovaní druhého kola SP už smečiar Juraj Drobňák potvrdil, že Svidníčania sa na prestížne derby tešia, navyše mužstvo sa chcelo revanšovať za priebeh ligového vystúpenia, v ktorom dva a pol setu ťahalo za kratší koniec. J. Vlk pred pohárovým duelom vyjadril očakávanie, že sa hráči z tohto zápasu poučia a ako sa ukázalo, jeho slová padli na úrodnú pôdu. „Zápasy s Prešovom nemám veľmi rád, lebo sa poznáme z každej svetovej strany. V priebehu sezóny sa v príprave, turnajoch, alebo súťaži stretávame ako na bežiacom páse a z tohto dôvodu sa už nemáme, čím prekvapiť. V pohári to však nebol dobrý volejbal, preto o našom povinnom víťazstve rozhodol fakt, že sme v koncovkách setov urobili menej chýb. Ak mužstvo ťahá víťaznú sériu, stane sa, že prídu na neho aj slabšie chvíľky, ako napr. v našom domácom zápase s Prešovom, no dôležité je, pokiaľ sa dokážeme s takýmito situáciami vysporiadať. Máme mladé mužstvo, ktoré potrebuje zbierať skúsenosti, na čo slúžia i takéto stretnutia,“ konštatoval kapitán VK Slávia Svidník Kamil Feňo.

V sobotu sa vo Svidníku predstaví VKP Bratislava a v šlágri pôjde o prvú priečku. Niet pochýb o tom, že pod Duklou privíta majstra a nezdolaného lídra súťaže vypredaná športová hala, v ktorej sú fanúšikovia pri každej výmene siedmym hráčom Slávie. Keďže obidvaja súperi majú postup do nadstavby o 1. – 4. miesto istý, môžu sa sústrediť iba na vlastnú prestíž. Svidníčania prehrali v hlavnom meste 0:3 a doma by chceli odčiniť nielen prehru, ale i výkon z prvého merania síl. „VKP ma konsolidovaný tím s výbornými individualitami. Každé víťazstvo s Bratislavčanmi, a je to jedno na akom fóre, má svoju cenu. Keďže prvý vzájomný zápas nám príliš nevyšiel, odvetu chceme vyhrať. V takýchto stretnutiach rozhoduje, kto urobí menej chýb a z toho dôvodu musíme ísť do každej lopty maximálne koncentrovaní. Na druhej strane berieme tento zápas aj ako skúšku, ktorá nám ukáže, kde sa nachádza naša aktuálna výkonnosť. Naša forma však má stúpajúcu tendenciu a pred našimi výbornými fanúšikmi by sme to chceli potvrdiť. V prípade výhry ostaneme v hre o prvé miesto po základnej časti, ktoré je pre nás všetkých neodolateľným magnetom,“ zdôraznil K. Feňo.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.