VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / K. Feňo: Uvedomujeme si, že pred nami je historická šanca

Aktuálna sezóna sa v podaní VK Slávia Svidník nesie v znamení prepisovania klubových štatistík. V základnej časti potiahli zverenci trénera Jaroslava Vlka sériu štrnástich víťazných stretnutí, čo im po prvej polovici súťaže vynieslo historické prvenstvo. V nadstavbe skončili Svidníčania tretí s tým, že v poslednom kole si urobili chuť cenným skalpom majstra z Humenného.

Pred vyraďovacou fázou je volejbalová rodina vo Svidníku nielen plná očakávaní, ale hráči spolu s realizačným tímom a klubovým vedením sú pripravení pokračovať v dobíjaní nových míľnikov. Do štvrťfinálových bojov proti STU Bratislava povedie VK Slávia kapitán Kamil Feňo. Do slovenskej extraligy naskočil v Prešove a v sezóne 2004/2005 s ním získal titul, plus Slovenský pohár. Ďalšie ostrohy zbieral v českom Zlíne a pred začiatkom aktuálneho ročníka sa rodený Svidníčan vrátil domov, aby pomohol materskému klubu etablovať sa medzi slovenskou špičkou. K definitívnemu naplneniu tohto cieľa sa žiada postup cez STU Bratislava. Séria sa hrá na tri víťazné zápasy a obaja súperi sa prvýkrát stretnú v sobotu 5. marca. „V kabíne robíme všetko pre to, aby sme uspeli. Uvedomujeme si, že pred nami je historická šanca, čomu prispôsobujeme každý detail našej prípravy. Počas víkendu sme absolvovali 4-dňové sústredenie. Jeho súčasťou boli tiež rozhovory a pohovory, kde každý dostal priestor povedať vlastný názor. Určite to pomôže trénerovi a aj ja ako kapitán som si z nich veľa odniesol. Počas sezóny sme viackrát potvrdili našu silu a preto je našim cieľom postup. STU má síce skúsený káder, no my sa pozeráme predovšetkým do vlastných radov a za mužstvo môžem povedať, že sa na play off veľmi tešíme,“ pustil nás do kabíny K. Feňo.

K play off patria neodmysliteľne zvyky v podobe rituálov. V Prešove si K. Feňo vyskúšal odfarbené vlasy a so Zlínčanmi sa neholili. Holiace strojčeky dostanú dovolenku aj vo Svidníku, kde veria, že hráči po nich nesiahnu poriadne dlho. „V podstate je jedno, či si necháme brady alebo sa ostriháme dohola. Najdôležitejšie je úspešne vykročiť do play off, kde chceme uspieť ako kolektív a aby sme vyzerali ako jeden muž, rozhodli sme sa, že sa nebudeme holiť. Všetci však dúfame, že zarastieme čo najviac,“ zdôraznil dobre naladený K. Feňo, ktorý na palubovku vstupuje vždy pravou nohou.

Piliermi úspechov Svidníka by mala byť pohoda v tíme a divácka podpora. V domácej športovej hale je už samozrejmosťou, že fanúšikovia sú siedmym hráčom, ale partia okolo K. Feňa sa môže spoľahnúť na fans aj na palubovke súpera. Keďže v Bratislave študujú a pracujú mnohí Svidníčania, očakáva sa, že PKO sa bude otriasať pod svidníckymi chorálmi. „Podporu fanúšikov počas celej sezóny si veľmi vážime, lebo atmosféra, ktorú nám vytvárajú, je pre nás dôležitá. Som si istý, že keby naša hala mala ešte raz takú kapacitu, stále by sa naplnila do posledného miesta. Vždy sa hrá lepšie pred plným hľadiskom a v tomto smere sme radi, že nás fanúšikovia chodia povzbudzovať aj na zápasy vonku. Každého hráča poteší, keď sa na neho prídu ľudia pozrieť, napíšu pozitívnu sms alebo odkaz na sociálne siete. Proti STU očakávam dobré zápasy a výbornú atmosféru,“ podotkol K. Feňo.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.