VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / K. Feňo: „Verím, že sa budeme približovať k titulu“

Je za nami pre Svidník najúspešnejšia sezónu. Aké dojmy a pocity vo Vás doznievajú s odstupom času?
„Pre mňa, ako rodeného Svidníčana to bola veľká výzva. Po troch ťažkých rokoch v zahraničí to nebolo jednoduché ani vo Svidníku, takže bronz ma pre mňa tento rok cenu zlata. Mame mladý tím a všetko pred sebou a ja verím, že budeme pokračovať v nastolenom štýle a krôčik po krôčiku sa budeme približovať k vytúženému titulu“.

Ako by ste zhodnotili sezónu z pohľadu Vašej osobnej výkonnosti?
„Ťažko sa mi to tak hodnotí. Boli dobré zápasy, boli excelentné, ale boli aj nemastné neslané a zlé. Pre mňa však nie je podstatné ako hrám ja, ale ako hrá môj tým. Zaujíma ma iba víťazstvo, nič iné. Ja ako nahrávač samozrejme aj o veľa veciach rozhodujem a nie stále sú moje rozhodnutia správne. No je pravda, že sa často nemýlim“. Smiech...

Na aký stupienok Vašej doterajšej športovej úspešnosti by ste zaradili zisk bronzovej medaily?
„Zažil som v Prešove titul, bronz, zlato s kadetmi, striebro s juniormi, so Zlínom som si tri krát zahral play-off v českej extralige atď. Ale bronz vo Svidníku bol určite najkrajší. Výsledkovo sa nám darilo, hrali sme pekný volejbal, zaradili sme sa medzi volejbalovú špičku na Slovensku a domáce zápasy boli neopísateľné. Osobne som si to užíval a myslím, že aj všetci ostatní“.

Komu by ste sa za túto sezónu chceli poďakovať a ak by ste mohli komu by ste túto medailu venovali?
„Nebudem menovite nikomu ďakovať, aby som na niekoho nezabudol a neurazil ho. No tí, ktorí sa starajú o chod volejbalu vo Svidníku si zaslúžia veľké poďakovanie a úctu. Nie je jednoduché zohnať peniaze na šport, akým je volejbal. Preto si vážim a obdivujem ich prácu“.

Aký veselý, či úsmevný zážitok počas sezóny Vám utkvel v pamäti?
„Počas zápasu sa nič také zaujímavé nestalo, ale na tréningu sa to udeje dosť. Takže, kto chce zažiť niečo zaujímavé, nech sa príde pozrieť práve na tréning a príde si na svoje. Trest napríklad za podanie popod sieť, je veľmi zaujímavý“. Smiech...

Pre zmenu aký smutný, či bolestivý zážitok počas sezóny Vám utkvel v pamäti?
„Tak určite zranenie Maťa Sopka, ale aj zrážka Ľuba Macka s Marekom Malinom, po ktorom musel isť Marek dole“.

Akými slovami by ste v krátkosti zhodnotili náladu v družstve a taktiež spoluprácu pod vedením trénera J. Vlka?
„Nálada je super. Nie je v družstve žiaden rušivý element a každý s každým vychádza dobre. Aj to ma určite veľký vplyv na naše výsledky. Čo sa týka trénera, som spokojný, trénujeme kvalitne a nechýba pestrosť“.

Vo Svidníku je momentálne aj vďaka Vám obrovský volejbalový boom. No k výkonnom hráčom sa pridali aj výborní diváci. Čo by ste im na po sezóne odkázali?
„Nečakal som, že to bude vo Svidníku až taký divácky ošiaľ, ale som milo prekvapený a zase na druhej strane je to pre nás veľká výzva do ďalšej práce a sezóny, aby sme si udržali ich priazeň. Určite im patrí jedno veľké ďakujem a dúfam, že naše výkony v budúcej sezóne ich budú do haly pozývať v takom hojnom počte, ako túto sezónu“.

Aké sú podľa Vás možnosti tohto družstva do budúcnosti?
„Neviem s istotou povedať čo do budúcna, ale určite viem, že keď to vo Svidníku vydrží takto pohromade, tak sa môže časom vytvoriť ďalšia volejbalová bašta s dobrými volejbalistami, výbornými divákmi a ďalšími novými volejbalovými talentami, ktorí tu môžu vyrásť pre celý slovenský volejbal“.

A teraz trochu poohovárajme Vašich spoluhráčov a realizačný tím. Kto je podľa Vás?
Naj pracant? „Všetci sa snažia vydať na tréningu maximu, niekto viac v hale, niekto v posilke, niekto zasa počas prípravy“.
Naj zabávač? „Masér Ladik Gábor“.
Naj jedák? „Malina, Skasko a Macko“.
Naj kávičkár? „Tholt, Závacký a Barlík“.
Naj telefonista? „Dugy“ (Mišo Rajduga, pozn. redakcia)
Naj flegmatik? „Guty“. (Tomáš Gut, pozn. redakcia)
Naj ukecanejší? „Asi ja“. Smiech...
Naj tichší? „Nikto taký nie je“.
Naj manekýn? „Ľubo Závacký a Maťo Faron“.
Naj srandista? „Vlado Gábor“.
Naj spachtoš? „Keď cestujú do Svidníka na tréning a vystúpia z auta, tak sú zaspatí kompletne všetci. Niekedy aj šofér“. Opäť Smiech...

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.