VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Ľ. Macko ponúkol v treťom sete one man show

Keby sa v stredu v treťom sete medzi VK Slávia Svidník a TJ VO Spartak Myjava zrazila vlaková súprava s domácim blokárom Ľubošom Mackom, Železnice Slovenskej republiky by ju museli upratať do šrotu. Svidníčania do začiatku tretieho dejstva vleteli na plný plyn a po prvých deviatich loptách viedli 8:1. Až šesť bodov si na konto pripísal Ľ. Macko, ktorý nerozlišoval medzi blokmi, útokom, či servisom. „V treťom sete som chcel dať na vlastné tričko čo najviac bodov a som rád, že Kamil mi dával lopty, ktoré som mohol zakončiť. Keď som išiel za stavu 22:19 na podanie, spomenul som si na minulý ročník, kedy som posledným bodom v poslednom zápase ukončil celú sezónu. Teraz som si povedal, že sa pokúsim dať tri riskantné servisy, čo mi nakoniec aj vyšlo, pretože súper moje podanie zle prijal a loptu hodil do autu,“ usmieval sa po zápase Ľuboš Macko.

Po stretnutí sme si na rozhovor s Ľ. Mackom museli chvíľu počkať, pretože sme nechceli zasahovať do jeho povinností smerom k fanúšikom, ktorí ho z každej strany žiadali o spoločnú fotografiu. Stodeväťdesiatosemcentimetrový volejbalista vyhovel každému, pričom fotenie si užíval rovnako ako zápasy na palubovke, kde patrí medzi najemotívnejších hráčov. Občas sa zdá, že technickí inžinieri by museli pre neho vytvoriť samostatný merač hluku so špeciálne upravenými hodnotami. „Rád dostávam lopty a rád ťahám mužstvo. Moje emócie na palubovke nebrzdím a burcovať sa snažím aj keď nám to práve nejde. Tréner ma pozná a očakáva to odo mňa. Niektorí hráči patria k chladnejším povahám, no ja potrebujem byť vyhecovaný na maximum,“ vysvetľoval Ľ. Macko.

Sériu s Myjavou zvládol Svidník hladko pomerom 3:0. Hoci na pôde súpera museli Svidníčania otáčať z 0:2 a 21:23, bronzovú misu zvládli. Zverenci trénera Jaroslava Vlka urobili v sezóne 2010/2011 kus poctivej práce a zisk 3. miesta je pre nich zaslúženou odmenou. „Posledný zápas bol najmä z psychického hľadiska dosť ťažký. Aj s podporou skvelých fanúšikov sme sa však dokázali pozbierať a nakoniec sme to zvládli. Pre mňa osobne je 3. miesto najväčším športovým úspechom. Medaila ma veľmi teší, ale na druhej strane sa ešte stále neviem prehrýzť cez vypadnutie s VKP. Myslím si, že sme mali na to, aby sme cez už aktuálneho majstra postúpili ďalej. Škoda len, že sa nám pred posledným zápasom zranil M. Sopko, ktorý nám v Bratislave chýbal. Keď som sledoval sériu VKP s Humenným, stále som si hovoril: Mali sme tam byť my! Napriek tomu sme v tejto sezóne zaznamenali výrazný pokrok a v ďalšom ročníku sa pokúsime ísť ešte ďalej,“ dodal odhodlane Ľ. Macko.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.