VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / M. Kudla v kútiku duše veril vo víťazstvo základnej časti

Definitívny prienik volejbalistov VK Slávia Svidník medzi najužšiu domácu špičku neostal bez reakcií ani medzi hlasujúcimi trénermi, funkcionármi a novinármi, ktorí kreovali výsledky ankety o najlepšieho slovenského volejbalistu za rok 2010. Medzi hráčmi obsadil Tomáš Skasko 12. miesto a Kamil Feňo skončil osemnásty. Trénerovi Jaroslavovi Vlkovi patrí 4. priečka a v rámci spojenej konkurencie mužských a ženských kolektívov zakotvil Svidník na 7. pozícii. „Pokrok sme zaznamenali už v minulej sezóne, ale víťazstvom základnej časti sme historický úspech pre klub dosiahli až v prebiehajúcom súťažnom ročníku. Som rád, že naše výsledky našli odozvu vo volejbalovom hnutí, čo nás zároveň motivuje k tomu, aby sme si túto pozíciu udržali aj v budúcnosti. Naše posledné úspechy, vrátane ankety, dokazujú, že systém vo Svidníku je nastavený správne a preto v ňom budeme pokračovať,“ zdôraznil športový riaditeľ VK Slávia Svidník Michal Kudla.

Vo Svidníku postavili koncepciu na pilieroch práce s mládežou. Ako jeden z mála klubov na Slovensku pracuje VK Slávia so všetkými mládežníckymi kategóriami - mladšími žiakmi, staršími žiakmi, kadetmi, juniormi a v I. lige mužov hrá farmársky celok v Stropkove. „Celá klubová filozofia je postavená na práci s mladými perspektívnymi hráčmi a preto je pre nás prioritou mládež od žiackych kategórií. V tejto súvislosti nás v minulej sezóne potešili žiaci, ktorí na majstrovstvách Slovenska skončili tretí. Pred touto sezónou sme skvalitnili aj prípravu kadetov, aby sme vytvorili kontinuálnu náväznosť pri prechode medzi juniorov. Keďže rovnako náročná je tiež adaptácia v extralige mužov, ponúkli sme mladým hráčom priestor na rozohranie sa v Stropkove,“ vysvetľoval Michal Kudla.

Výsledky Svidníka v aktuálnom extraligovom ročníku však nie sú dielom náhody. Za predsezónnymi ambíciami o postupe do prvej štvorky treba hľadať zlepšenie tréningových možností a angažovanie trénera Jaroslava Vlka. „Hoci klubovým cieľom bol postup do prvej štvorky, v kútiku duše som veril, že by sme mohli základnú časť vyhrať. Za najpodstatnejšie považujem, že sme zabezpečili profesionálneho trénera, angažovali skúseného nahrávača Kamila Feňa a vhodne doplnili káder. Zároveň sme zlepšili sa podmienky na prípravu a najmä sa zvýšil počet tréningových jednotiek. Chlapci trénujú dvojfázovo celý týždeň, čo sa prejavilo aj na ich výkonnosti. Špecifikum Svidníka je v tom, že osemnásti z dvadsiatich hráčov sú študenti a preto ich organizácia nie je jednoduchá, ale aj vďaka odhodlaniu funkcionárov sa nám darí skĺbiť všetky povinnosti pod jednu strechu,“ uviedol M. Kudla.

Ako sa hovorí, s jedlom rastie chuť. Po výsledkoch v základnej časti a prvej polovici nadstavby patrí Svidník do okruhu ašpirantov na medailu. Napriek tomu v klube nestrácajú hlavu a ostávajú verní vlastnej filozofii, ktorá ich doteraz nesklamala. „Do kádra sme si vybrali mladých hráčov s tým, že ich vrchol by mal prísť neskôr a preto na našej filozofii nič meniť nebudeme. Do konca nadstavbovej časti odohráme ešte tri stretnutia, v ktorých by sme radi získali pred play off najlepšiu pozíciu. Tréner J. Vlk nastavil prípravu tak, aby kulminovala vo vyraďovacích bojoch a bez ohľadu na to, proti komu nastúpime, bude to pre mesto a okolie volejbalový sviatok. Víťazstvo základnej časti je síce pekným a cenným úspechom, no merania síl o prvú štvorku budú náročné,“ prognózuje M. Kudla.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.