VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / M. Malina: Ďakujeme divákom za dôveru!

V každom športe platí, že play off má vlastné pravidlá, ktorým sa podriaďujú príprava, motivácia a odhodlanie. Vyraďovacie boje do detailu preveria fyzickú a mentálnu odolnosť hráčov a výnimkou nie je ani séria medzi VK Slávia Svidník a VK STU Bratislava. Jej začiatok takmer nestihol univerzál Peter Tholt, ktorého limitovalo zranenie kolena zo stredajšieho prípravného stretnutia s Prešovom. Hoci jeho štart v prvom zápase bol ešte počas rozcvičky otázny, dvojnásobný majster Slovenska si nedokázal predstaviť, že by do duelu nezasiahol. „Zo začiatku som si myslel, že som sa iba udrel, ale na druhý deň som bez bolesti nemohol urobiť drep a mal som podozrenie na odštiepenie z jabĺčka. Našťastie sa to nepotvrdilo a doktor mi povedal, že mám iba odretú okosticu. Vo štvrtok a piatok som netrénoval, dokonca ani počas rozcvičky som si nebol istý, či nastúpim. V hlave som si však nevedel predstaviť, že do zápasu nezasiahnem. Nakoniec som bolesť vyvážil adrenalínom a aj keď ma od tretieho setu začalo koleno pobolievať, vydržal som. Každým dňom som cítil zlepšenie a preto verím, že do stredy sa dám do poriadku,“ vysvetľoval Peter Tholt.

Ku profesionálnej cti P. Tholta slúži, že čím viac sa jeho koleno ozývalo, tým nebezpečnejším hráčom bol. Svidník síce v prvom sete neuspel, no postupne sa dostal do tempa a vývoj otočil vo svoj prospech. Pre mladý kolektív okolo trénera J. Vlka bude zvládnutie nástrah z dielne skúsených matadorov v drese STU určite dôležitým impulzom k naplneniu postupových ambícií. „V prvom sete nás prekvapili zostavou a okrem toho sme nevedeli ubrániť R. Nemca, ktorý dostával veľa lôpt. V úvode sme boli strnulí a nehrali sme našu hru. S každou loptou však naše sebavedomie rástlo a od druhého setu sme tempo hry diktovali my. Myslím si, že STU k nám prišlo s cieľom vyhrať tento zápas a preto som rád, že sme ho po dobrom výkone zvládli. Pod väčším tlakom bude doma súper, ktorý musí vyhrať. Očakávam teda iný zápas, no v PKO sa nám v tejto sezóne darilo a tak verím, že uspejeme aj v Bratislave,“ dodal P. Tholt.

Obaja tréneri, J. Vlk a P. Kalný, sa zhodli v tom, že dôležitým jazýčkom na váhach boli výkony M. Sopka ml. a M. Malinu na podaní. Ich servis determinoval ofenzívne chute súpera, čím Svidníčania dostali hostí pod tlak a pohoda na strane VK Slávia sa premietla aj do ďalších herných činností. „Alfou a omegou volejbalu sú podanie a príjem. Navrch má vždy ten, kto ich zvládne lepšie. S Martinom máme pri servise voľnú ruku s tým, že tréner od nás chcel, aby sme tlačili súpera na plný plyn. Vedeli sme, že podávame proti skúsenému M. Pipovi a preto sme si dali záležať na tom, aby sme boli naozaj dobre pripravení. Uvedomovali sme si, že ak chceme limitovať ich prechod do útoku, kvalitný servis je nevyhnutný. Po prehranom prvom sete sme sa všetci zmobilizovali a keď sme sa upokojili, začal nám vychádzať aj servis. Hráči STU museli prihrávať z ťažkých lôpt a už sa im tak nedarilo. Buď sa sami vyhádzali do autu alebo sme ich dobre bránili. Dôležité pre nás bolo, že diváci nám po prvom sete stále verili. Pomohlo nám to a aj touto cestou sa im chceme za výbornú atmosféru poďakovať,“ uviedol Marek Malina.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.