VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / M. Sopko a J. Drobňák: Fanúšikovia boli siedmym hráčom

VK Slávia Svidník si po domácom víťazstve 3:0 nad VKP Bratislava vynútil rozhodujúci piaty duel. Štvrté semifinále ponúklo v športovej hale pod Duklou atraktívny duel, v ktorom pôsobili koncentrovanejšie domáci hráči, čo im vynieslo strategickú prevahu v koncovkách všetkých troch setov. Najdramatickejší volejbal videli diváci v druhom sete, ktorý nepríjemne poznačilo zranenie smečiara Martina Sopka ml. Za stavu 22:21 zložil odchovanec prešovského volejbalu čistú loptu, no po jej odohraní klesol s bolestivým výrazom v tvári na palubovku. V tom momente vypredaná hala stíchla a čakala ako sa situácia okolo do tohto momentu najlepšieho hráča v stretnutí bude ďalej vyvíjať. Po prvom preľaknutí sa začali fanúšikovia M. Sopkovi tlieskať. Keď ho spoluhráči odnášali do šatne, diváci ho vyprevádzali potleskom v stoji. „Z mojej strany išlo o bežnú hernú situáciu - dostal som nahrávku a smečoval. Pri dopade na palubovku som však v prvom momente zacítil v ľavej nohe prudkú bolesť, ktorá postupne ustúpila. Neskôr mi v nohe tŕplo, no nikdy som nemal ani menšie zranenie a preto neviem, čo môžem očakávať. Môj návrat by som nechcel uponáhľať, lebo na prvom mieste je u mňa zdravie. Momentálne naozaj neviem povedať, či v sobotu nastúpim,“ hovoril bezprostredne po stretnutí M. Sopko.

Svidníčania po návrate zo šatne zatiahli účet aj za spoluhráča. Domáci volejbalisti si ustrážili koncovky setov a po odhodlanom výkone nechali sen o finále stále živý. M. Sopko viackrát v rozhovoroch zdôraznil, že Svidník sa môže oprieť o výborný kolektív a v stredu pridal poklonu aj fanúšikom. „Som rád, že chlapci dobre rozbehnutý zápas dotiahli do víťazného konca. V kabíne tvoríme výbornú partiu a keď jeden hráč vypadne, druhý ho okamžite plnohodnotne nahradí. Podstatné bolo, že nám vyšiel vstup do stretnutia, kedy sme si urobili dvoj, trojbodový náskok a už sme si ho udržali. V druhom sete sa hral vyrovnanejší volejbal, ale do úvahy musíme brať aj kvalitu súpera. Nám opäť pomohli výborní diváci, ktorí boli naším siedmym hráčom,“ poďakoval sa fanúšikom M. Sopko.

Úlohy M. Sopka prebral v ďalšom priebehu Juraj Drobňák. Mladý talentovaný volejbalista tlačil na pílu už v sobotu v Bratislave a pred domácim publikom svoj výkon zopakoval. Tlak z dôležitého merania síl ustál bez zaváhaní a na sieti pálil ostrými. „Aj v priebehu sezóny sa mi lepšie nastupovalo z druhého sledu, kedy som sa cítil uvoľnenejší. Keď už však idem na palubovku, vstupujem na ňu bez rešpektu. Som rád, že tréner mi dal v Bratislave príležitosť, kde sa mi darilo a o to ľahšie sa mi hralo doma. Zranenie Maťa Sopka nás všetkých mrzí a len dúfam, že sa čoskoro uzdraví. Dôležité pre mňa bolo, že som sa vyvaroval chýb, ktorých som sa v sezóne občas dopúšťal. Dnes boli opäť skvelí aj naši fanúšikovia, ktorí nám vytvorili výbornú atmosféru a v takomto prostredí sa jednoducho nedá hrať zle,“ pochvaľoval si podporu divákov Juraj Drobňák.

Tréner Svidníka Jaroslav Vlk po stretnutí priznal, že jeho zverenci mali za úlohu tlačiť na súpera od prvej lopty. Odhodlanie zvíťaziť potvrdil aj J. Drobňák, ktorý verí v prelomenie domácej semifinálovej hegemónie práve na pôde VKP. Všetky semifinálové stretnutia sa totiž skončili víťazstvami domácich tímov, no Svidníčania chcú v sobotu túto sériu prerušiť. „V stredu sme na zápas nastupovali s vedomím, že doma máme svoju silu a zároveň sa môžeme spoľahnúť na našich fanúšikov. Do každej lopty sme išli koncentrovaní a sústredení, lebo sme si uvedomovali, že v prípade prehry už ďalšiu príležitosť nedostaneme. V sobotu nás čaká rozhodujúci duel a v mužstve veríme, že do tretice v hlavnom meste vyhráme. Ak nepočítam stretnutia s STU, v hale PKO hráme tretí zápas a preto by sme mohli zlepšiť príjem. Keď si dobre odprihrávame a rozhodíme lopty na kolíky, naše šance na úspech stúpnu,“ zdôraznil J. Drobňák.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.