VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / M. Sopko ml.: Prehry majú význam, ak sa z nich poučíme

S blížiacim sa play off volejbalovej extraligy mužov sa spustila lavína spojená s doplňovaním súpisiek jednotlivých účastníkov. Na hráčskom trhu vírila vodu najmä STU Bratislava, ale výnimkou neostal ani VK Slávia Svidník. Hoci klubové vedenie deklarovalo odlišnú personálnu politiku, ako je umelé kumulovanie údernosti mužstva, predsa len sa rozhodlo pre doplnenie súpisky o člena širšieho kádra slovenskej reprezentácie Martina Sopka mladšieho. Bývalý hráč Prešova pôsobil v aktuálnej sezóne v celku najvyššej poľskej súťaže FART Kielce, kde však veľa príležitosti nedostával a preto sa so Svidníkom dohodol na spolupráci do konca tohto súťažného ročníka. „Prvé kontakty medzi mnou a svidníckymi funkcionármi prebehli už pred dvoma rokmi a odvtedy sa naša komunikácia neprerušila. Pred dvoma týždňami som dostal zo Svidníka konkrétnu ponuku a keďže v Kielciach som nielen nehrával, ale nebol som ani v nominovanej dvanástke, vyšlo nám z toho, že sme sa dohodli na zmene prostredia,“ vysvetľoval na úvod M. Sopko ml.

Tréner VK Slávia J. Vlk zaradil M. Sopka ml. na pozíciu prvého smečiara. Jeho zapracovaním do hernej koncepcie tímu by chceli Svidníčania získať viac istoty v útoku. Napomôcť tomuto prianiu by mal aj fakt, že historicky najmladší hráč slovenskej extraligy sa s väčšinou spoluhráčov dobre pozná. „Osobne poznám alebo som hral s viac ako polovicou mojich nových spoluhráčov. V kabíne je veľmi dobrá partia a preto problém s adaptáciou v kolektíve nevidím. Všetko bude závisieť aj od toho ako sa nám bude dariť, pretože vždy sa pracuje lepšie, keď mužstvo vyhráva a v tíme je pohoda. Do Svidníka som neprišiel ako hviezda, ale na druhej strane som pripravený vziať na seba môj podiel zodpovednosti a mužstvu pomôcť. Pokúsim sa teda čo najrýchlejšie naskočiť do rozbehnutého vlaku, lebo pred zápasom s VKP som s tímom absolvoval iba jeden tréning a cítil som, že sa ešte potrebujeme zohrať. Úspešní však budeme iba vtedy, keď naplno potiahne každý z nás,“ zdôraznil M. Sopko ml.

Premiéru v novom drese si M. Sopko ml. odkrútil v 4. kole nadstavbovej časti proti VKP Bratislava. Duel však pre Svidník nedopadol podľa predstáv domácich, pretože po hladkom priebehu prehrali 0:3. V dôsledku prehier s Humenným a bratislavskými policajtmi ostalo pre zverencov J. Vlka pred play off iba 3. miesto, ktoré ešte musia potvrdiť v najbližšom domácom meraní síl proti Trenčínu. „Do Svidníka som prišiel s cieľom pomôcť naplniť klubové ambície a o to viac ma mrzí, že s VKP sme prehrali bez väčšieho odporu. Každý v hale videl, akú rýchlu sprchu sme dostali, pričom v niektorých momentoch sme boli zrelí na uterák. Hoci hostia hrali naozaj dobre, my sa musíme pozerať na našu hru, v ktorej sme sa dopustili priveľkého množstva chýb. Na druhej strane, možno je aj dobré, že sme túto lekciu dostali v čase, kedy nám do začiatku play off ešte ostáva trošku času na odstránenie našich nedostatkov. Prehra s VKP bude mať význam iba vtedy, keď sa z nej všetci poučíme,“ dodal M. Sopko ml.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.