VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Medzinárodný volejbalový turnaj korisťou Svidníčanov

Svidnícki volejbalisti majú v tejto dobe určite dôvod na radosť. Môžu za to výborné výsledky po prvom bloku prípravných turnajov, ktoré Svidníčania absolvovali v rámci doterajšej letnej prípravy. Po sérii, ktorá začala 15. augusta víťazstvom na turnaji v Prešove, kde slavisti postupne zdolali vicemajstra z Humenného, domáci Prešov a juniorku Dinama Moskva, si víťazstvo opäť zopakovali na medzinárodnom turnaji, ktorý sa organizoval v sobotu pod Duklou. Ak k tomu ešte prirátame víťazstvo nad reprezentáciou Alžírska, ktorá sa v týchto dňoch pripravuje na kvalifikáciu na Olympijské hry do Londýna 2012, v neďalekom Rzeszove a taktiež výsledok  z pred týždňa, kde na turnaji Bučoviciach pri Brne v konfrontácii s českou špičkou postupne porazili Haviřov, DHL Ostravu, či Duklu Liberec a dotiahli to až do finále, iné ako o spokojnosti v radoch nášho extraligistu asi nemôže byť ani reč. Poďme ale k samotnému priebehu turnaja. Omladení Svidníčania doplnení o hráčov z širšieho kádra Oleárom, Romanom a Labikom, no bez zraneného Skaska, si najprv hladko poradili s poľským druholigistom Karpaty Krosno 3:0 a taktiež hladké víťazstvo s rovnakým pomerom setov si bronzový tím z uplynulého ročníka slovenskej extraligy odniesol aj zo súboja proti VK PU Mirad Prešov. Podľa očakávania sa o celkové prvenstvo v turnaji pobili dve dovtedy nezdolané družstva VK Chemes Humenné a domáci celok VK Slávia Svidník. Tak ako tomu bolo v prvej konfrontácii v Prešove, aj tento krát ťahal vicemajster z Humenného za kratší koniec a po identickom výsledku 2:1 sa tak mohli Svidníčania opäť tešiť zo zisku celkové primátu v turnaji. Najlepším hráčom turnaja bol organizátormi ocenený hráč domácej Slávie Juraj Drobňák a z rúk prezidenta VK Slávia Svidník Pavla Olejára mu boli odovzdané značkové hodinky Legend od spoločnosti QUARTZ TIME, s.r.o., sponzora turnaja. 

Výsledky turnaja:

VK Slávia Svidník – Karpaty Krosno 3:0 (20,21,9)
VK PU Mirad Prešov – VK Chemes Humenné 1:2
Karpaty Krosno – VK Chemes Humenné 0:3
VK Slávia Svidník – VK PU Mirad Prešov 3:0 (21,14,19)
VK PU Mirad Prešov – Karpaty Krosno 1:2
VK Slávia Svidník – VK Chemes Humenné 2:1 (-23,25,15)

Celkové poradie turnaja:

1. Svidník
2. Humenné
3. Krosno
4. Prešov

O zhodnotenie turnaja sme požiadali trénerov posledného zápasu Svidník- Humenné.

Jaroslav Vlk, tréner Slávie Svidník: "Na vašu otázku, či forma mužstva neprišla o niečo skôr ako by sa očakávalo pred štartom sezóny môžem povedať, že určite nie. Hoci sme vyhrali dva turnaje a na veľmi kvalitnom turnaji v Česku skončili až vo finále, je to aj z toho dôvodu, že toto mužstvo má určitú silu. Je to však príprava a tie rozhodujúce zápasy sa budú hrať až v blížiacej sa extraligovej sezóne. Tento turnaj mi ukázal na momenty, na ktorých treba ešte do začiatku majstrovskej súťaže popracovať. Dnes sme hrali bez zraneného Skaska, no konkurencia v našom mužstve sa oproti minulej sezóny zvýšila a to je určite potešiteľné. Blížiaca sa sezóna bude určite náročnejšia ako tá predchádzajúca. Niektoré mužstvá sa posilnili, takže obhajoba našich bronzových medailí bude určite ťažšia."

Richard Vlkolinský, tréner Chemesu Humenné: "V tomto období prípravy je organizovanie takýchto jednodňových turnajov dobrou vecou. Bol dobre zorganizovaný a za jeden deň každé mužstvo odohralo deväť setov. Môžeme si na takýchto podujatiach vyskúšať nových hráčov a rôzne herné varianty."

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.