VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Mladí Svidníčania naďalej famózne

Vo volejbalovom klube Slávia Svidník majú určite dôvod na spokojnosť. Veď po odohratí prvej časti mládežníckych súťaži a extraligy sú od žiakov, cez kadetov, juniorov až po najvyššiu volejbalovú súťaž mužov na Slovenskú na prvých miestach vo svojich vekových kategóriách. Tento fakt nezmenil ani sobotňajší duel, v ktorom mladé svidnícke nádeje hostili bronzový celok uplynulého ročníka juniorov z Humenného. Napriek doposiaľ presvedčivému počínaniu Svidníčanov v tejto kategórii, ktorú celkom suverénnym spôsobom ovládli, boli favoritom tohto súperenia hráči hosti. Mladí bojovníci spod Dukly hnaný skvelou početnou kulisou však opäť potvrdili, že ich post jednotky nie je náhodný a po celkom jednoznačnom priebehu odprevadili Humenčanov do autobusu s riadnym debaklom. Práca s mládežou vo Svidníku naberá obrátky a projekt centra talentovanej mládeže vo Svidníku vedený kvalitnými trénermi začína prinášať svoje ovocie. Zdá sa, že svidnícki volejbal produkuje ďalších špičkových volejbalistov, ktorých už čoskoro možno uvidíme na extraligových palubovkách. Nás len teší, že pri úspešnom ťažení mužov, sa vo Svidníku nezabúda aj na budúcnosť.

1. zápas: VK Slávia Svidník – VK Chemes Humenné: 3:1 (16, 19, -17, 10)

Zostava VK Slávia Svidník: Jurko 4, Ščerba 19, Krivka 9, Novák 1, Hnát 6, Červeňák 20 (libero Vitko, Pavelčák 1, Kurilec, Regrút, Pinďar)

2. zápas: VK Slávia Svidník – VK Chemes Humenné: 3:0 (21, 14, 17)

Zostava VK Slávia Svidník: Jurko 5, Ščerba 17, Krivka 6, Novák 3, Hnát 2, Červeňák 15 (libero Vitko) Tréner R. Franko

Tréner R. Franko: „Na domácej palubovke sme privítali favorita celej juniorskej súťaže, ktorým je VK Chemes Humenné. To prišlo v plnej sile, pretože humenské B-čko, ktoré hrá 1. ligu mužskej súťaže malo voľno. Na základe toho sa dal očakávať veľmi dobrý volejbal proti kvalitnému súperovi, čo sa aj naplnilo. Pred vynikajúcou atmosférou, ktorú vytvorila početnejšia divácka kulisa sme proti Humennému odohrali dva krásne zápasy a podali sme v nich dva kvalitne výkony, a to aj napriek tomu, že už v úvode prvého zápasu sme pri prvom technickom oddychovom čase prehrávali v pomere 2:8. Chlapci však veľmi rýchlo zabrali, zkoncentrovali sa, verili si na podaní, ktorým sme hostí zatlačili a vďaka tomu sme im následne znemožnili produkovať svoju typickú hru. V oboch zápasoch sme ich napokon dokázali pomerne jednoznačne poraziť, za čo sa chcem hráčom poďakovať. Bol to posledný juniorský dvojzápas v tomto kalendárnom roku a to, že sa nachádzame na prvom mieste tabuľky pravdepodobne nie je náhoda, pretože ťaháme trinásťzápasovú šnúru bez prehry, a ja ako tréner kvitujem to, že hráme dobre a v družstve je pohoda.“

Súvisiace fotogalérie

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.