VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Muži: VKP Bratislava - Svidník, extraliga 1. kolo, skupina 1-4

VKP Bratislava – VK Slávia Svidník 3:2 (-22, 19, 20, -20, 13)

V sobotu v Bratislave nastúpili slávisti na svoj historicky prvý zápas nadstavbovej časti extraligy v skupine o 1. až 4. miesto. Tam na nich čakal vôbec najúspešnejší klub v histórii samostatného Slovenska VKP Bratislava. Klub z veľkou tradíciou a množstvom reprezentantov však túto sezónu proti Svidníčanom ťahali za kratší koniec. Koncom októbra v Bratislave Slávisti zvíťazili 3:1 a média hovorili o akejsi senzácii. Všetky polemiky o senzácii sa však rozplynuli, keď chlapci spod Dukly porazili celkom jednoznačne 10 násobného majstra 3:0 doma a so sériou 14-tich zápasov v rade vyhrali základnú časť extraligy. V sobotu to v Bratislave bol ale iný zápas a Svidníčania podľahli Bratislavčanom po veľkej dráme 3:2.

Tréner Jaroslav Vlk: „Zápas sme začali veľmi dobre. Tvrdým podaním, hlavne Mareka Malinu sme odtlačili súpera od siete a znemožňovali mu tak kvalitnú rozohrávku. Následne sme ich dobre ubránili na sieti kvalitným blokom a nútili sme domácich robiť chyby. No v druhom a treťom sete sa obraz hry otočil a boli to práve hráči VKP, ktorí sa do nás opreli kvalitným skákaným podaním. To nám narobilo problémy a neumožnilo nám rozvinúť našu útočnú silu na maximum. Oba sety sme tak prehrali relatívne hladko a družstvo pôsobilo v niektorých fázach dosť rozladene. V štvrtom sete sme sa dali dokopy a začali sme hrať ten svoj nátlakový volejbal. Výborne sme opäť podávali a bránili sme kľúčových hráčov VKP. Dobre nám vychádzala aj hra v poli a zaslúžene nám patril štvrtý set. V piatom sete, kde je to aj o šťastí sme spravili štyri nevynútené chyby, ktoré nás určite stáli víťazstvo v tomto zápase. Celkovo v celom zápase sa nám nedarila hra prvým sledom a taktiež sme nedokázali v niektorých prípadoch z jasných útokov zaznamenať bod. Celá ťarcha zápasu bola na univerzálovi Tholtovi, ktorý podal výborný výkon a jediní, ktorí sa k jeho výkonu priblížili boli Malina a Barlík, ktorý nastúpil do zápasu ako striedajúci, no svojim zodpovedným výkonom sa v zostave udržal až do konca. Ostatní zaostali za svojim štandardom a to je proti tak silnému súperovi ako je VKP málo.“