VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Muži: Trenčín - Svidník, extraliga 2. kolo, skupina 1-4

J. Vlk: Od štvrtého setu bol zápas v našich rukách

ATC COP Trenčín – VK Slávia Svidník 2:3 (21, -21, 20, -19, -12)

Extraligoví volejbalisti VK Slávia Svidník sa v 2. kole nadstavbovej časti predstavili na pôde ATC Trenčín. V základnej časti si Svidníčania s talentovanými slovenskými juniorskými reprezentantmi poradili dvakrát 3:0 (v) a 3:1 (d), no tréner hostí Jaroslav Vlk svojich zverencov upozorňoval, že tento duel sa bude hrať podľa iného scenára. Domáci si postupom medzi najlepšiu štvorku splnili cieľ a preto mohli hrať bez limitov z tlaku, či rešpektu. Okrem toho, Svidník začal s prvou fázou prípravy smerujúcou k explózii formy v play off, čo sa tiež objektívne podpísalo najmä pod priebeh prvého a tretieho setu. V konečnom účtovaní si však víťaz základnej časti pripísal na konto víťazstvo 2:3 (21, -21, 20, -19, -12). „V prvom sete sa do nás mladí Trenčania pustili tvrdým servisom a výbornou obranou. Naopak, my sme mali problém na príjme a celkovo sme produkovali dosť nevynútených chýb. Druhý set už priniesol iný obraz hry, pretože sme hrali dôraznejšie a dobre sme odblokovali kľúčových hráčov súpera. Po nevydarenom treťom sete sme vo štvrtom urobili zmenu na poste libera, kde Guta vystriedal Barlík. Zlepšili sme príjem a našu hru sme upokojili a spresnili, vďaka čomu sme doviedli duel do víťazného konca,“ hodnotil tréner VK Slávia Jaroslav Vlk.

Svidníčania si v tejto fáze sezóny zvolili vlastné primárne priority, ktoré by ich mali priviesť k úspechu v play off, no napriek konštatovanému nechceli na pôde Trenčína výsledok odignorovať. Tréner J. Vlk uvítal možnosť vyskúšať si v ostrom meraní síl viaceré personálne alternatívy a zároveň vyzdvihol morálku mužstva, pretože duel proti ATC zvládlo aj vďaka sile vôle. „Niektorým hráčom sa nedarilo ako by som očakával, ale súčasťou sezóny je aj pokles formy. Ako som už povedal, prípravu sústreďujeme na play off a preto je pochopiteľné, keď nám v niektorých fázach všetko nevychádzalo. Za stavu 1:2 sme však nervozitu nepociťovali. Od štvrtého setu bolo vidieť, že zápas preberáme do našich rúk a celý piaty set sme už mali navrch. Hoci nám v závere pomohlo aj šťastie, ktoré k volejbalu patrí, vyhrali sme zaslúžene. Herne sme síce nenadviazali na základnú časť, ale hráči sa nepoddali a k výhre sa prepracovali po bojovnom výkone,“ zdôraznil J. Vlk.

Najbližším súperom Svidníka bude 22. januára majstrovský kolektív VK Chemes Humenné. V aktuálnej sezóne sa obidvaja súperi stretli v Slovenskom pohári, kde sa viac darilo Humenčanom. Vo Svidníku však veria, že víťazstvom základnej časti sa prekvapenia v ich podaní neminuli a preto by radi ďalšie pripravili i účastníkovi Stredoeurópskej ligy. Keďže už pohárový zápas dokázal naplniť športovú halu do posledného miesta, výborná atmosféra sa očakáva aj v sobotu od 17.00 hod. „Kvalita a skúsenosti sú na strane Humenného, no po vzájomných pohárových stretnutiach sme si povedali, že naša výkonnosť bude v ďalšom priebehu sezóny stúpať, čo by sme chceli potvrdiť už v tomto zápase. Hoci to bude náročný duel, sme pripravení zabojovať o prvé víťazstvo nad Humenným,“ dodal J. Vlk.

Zostava ATC COP: Palgut, Lízala , Buvalič, Demčák, Mlynarčík, Halanda, libero Hovorka (Zápala)

Zostava Slávia: Feňo, Malina, Barlík, Skasko, Macko, Tholt, libero Gut (Rajduga, Drobňák)

Zápas trval 110 minút. Rozhodovali Mokrý a Malík. 250 divákov

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.