VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Muži: Svidník - Humenné, extraliga 3. kolo, skupina 1-4

Svidník podľahol majstrovi z Humenného

Volejbalisti VK Slávia Svidník neprekročili svoj tieň proti VK Chemes Humenné, podobne ako v Slovenskom pohári, ani v 3. kole extraligovej nadstavby, keď lídrovi súťaže podľahli 0:3. Víťazstvom základnej časti si síce Svidníčania podali prihlášku medzi slovenskú špičku, no majstrovský celok hostí bol pre nich v tomto prípade ešte nestráviteľným sústom. Zverenci trénera Jaroslava Vlka držali krok so súperom iba v prvej polovici prvého setu, kedy z 10:12 otočili na 15:12. V ďalšom priebehu už Humenčania ovládli dianie na palubovke, keď im k obratu na 18:22 pomohli domáci viacerými vlastnými chybami. Za stavu 20:23 sa M. Malina pokúsil dvoma bodmi priamo z podania zdramatizovať koncovku, ale posledné dve lopty patrili hosťom. Keďže obraz hry sa nezmenil ani v ďalších dvoch setoch, na ich konci svietilo na tabuli – 17:25, 22:25. Humenné si počas celého zápasu držalo konštantnú výkonnostnú líniu a pokiaľ dostalo príležitosť trestať chyby Svidníka, pristupovalo k ponúknutým šanciam s vysokou efektivitou. „Prvý set sme mali do jeho polovice dobre rozohraný, no nevynútenými chybami sme si náskok sami vyhádzali. Namiesto strojovej súhry sme hľadali núdzové riešenia, ktoré sa nám nedarilo realizovať. Humenčania nás rozhodili na servise a potom sme útočili do plných. Nevychádzal nám ani útok stredom, naopak mali sme problém brániť súperovu rýchlu hru. Keď hostia chytili loptu, rýchlou hrou ju dokázali bezpečne zložiť na zem,“ hodnotil tréner VK Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

Svidník si nedokázal udržať stabilný štandard vo všetkých herných činnostiach, čo bola voda na mlyn pre skúsenejšieho súpera. J. Vlk priradil k výkonu hostí prívlastky „zodpovedný a koncentrovaný s minimom chýb“. Smerom do vlastných radov ocenil odhodlanie hráčov, no pripomenul, že zvýšená motivácia sa v tomto príbehu ukázala ako kontraproduktívna. Hladká prehra 0:3 je výsledkom aj toho, že v domácom drese chýbal v sobotu hráčsky líder, ktorý by si na svoje plecia naložil a uniesol rozhodujúci diel zodpovednosti. „Okrem toho, že sme produkovali veľa nevynútených chýb, nedokázali sme napr. ubrániť univerzála Jakubova. Nehrali sme síce zle takticky, ale situácie sme nezvládali technicky. Hoci sme mali niekoľko zábleskov, vzápätí prišli chyby, ktoré nás zrážali na kolená. Momentálne sme v štádiu, kedy sa pripravujeme na play off, čo však neznamená, že chceme podceniť naše tabuľkové nasadenie do vyraďovacej časti. Mužstvo je trošku z formy, ale pracujeme na tom, aby naša výkonnosť postupne kulminovala,“. zdôraznil J. Vlk.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.