VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Muži: Svidník - Trenčín, extraliga 5. kolo, skupina 1-4

Svidník vstúpi do play off z 3. miesta

Po dvoch prehrách v rade zabrali volejbalisti VK Slávia Svidník opäť naplno v 5. kole nadstavbovej časti proti ATC COP Trenčín. Zverenci trénera Jaroslava Vlka vstúpili do zápasu s víziou nedať slovenským juniorským reprezentantom doplneným o hráčov v kadetskom veku šancu na úspech. V prvom sete držal Svidník opraty duelu pevne vo svojich rukách, o čom hovorí aj jeho výsledok 25:18. Trenčania, okrem iného, doplatili na to, že svoje výkony nedokázali dostať na konštantnú úroveň. Hostia síce viackrát stiahli náskok súpera, ale v zlomových momentoch vyprodukovali série chýb, ktoré ich stála lepší výsledok. V druhom sete vyhrával Svidník 21:16 a za stavu 21:19 si J. Vlk vzal oddychový čas. Trenčín stiahol ešte na rozdiel jedného bodu, no koncovka setu patrila domácim - 25:21. V podobnom duchu sa niesol aj priebeh tretieho setu. Trenčianski mladíci dokonca v jeho koncovke otočili z 21:18 na 21:22. Posledné dve lopty však patrili Svidníku a preto sa po víťazstve 26:24 tešili jeho hráči z celkového triumfu 3:0. Napriek výhre pôsobil kouč VK Slávia J. Vlk ustarosteným dojmom. „Pred zápasom sme si povedali, že od začiatku pôjdeme naplno, ale ešte stále nemáme hernú tvár, ktorú by sme si priali. Svoj podiel na tom má aj fakt, že sa do našej koncepcie snažíme zapracovať nového hráča. Jednoducho, celá šestka sa musí do play off podstatne viac vyprofilovať. Na druhej strane, ako keby ma niektorí hráči presviedčali, že na ihrisku byť nechcú. Neostáva nám nič iné len v tréningoch ďalej pracovať na tom, aby sa nám vrátili herná pohoda a sebavedomie, i keď uvidíme aký dopad budú mať posledné zápasy na našu psychiku,“ hodnotil Jaroslav Vlk.

Víťazstvom nad Trenčínom rozhodol Svidník o tom, že do vyraďovacích bojov vstúpi z 3. miesta. Hoci pod Duklou mohli kalkulovať, či si vyberú Myjavu alebo STU Bratislava, prípadne Nitru, v sobotu všetky podobné úvahy odmietli. Rovnako nechcel o štvrťfinálovom súperovi špekulovať ani J. Vlk. „Mohli sme si vybrať Myjavu, ale blamáž pred domácimi fanúšikmi sme odmietli. Našim cieľom bolo víťazstvo a preto sme ani nič iné neriešili. O celkové 6. miesto sa budú biť STU s Nitrou, na ktorých ešte čaká vzájomný zápas v poslednom kole. Pravdou je, že v nedeľu sme sa boli pozrieť na STU v Prešove, no v prvom rade sa pozeráme do vlastných radov, kde musí prísť k zlepšeniu. Pred play off absolvujeme štvordňové sústredenie, na ktorom budeme pracovať v hale šesť hodín. Verím teda, že bez ohľadu na to, s kým sa vo štvrťfinále stretneme, budeme pripravení postúpiť,“ odpovedal J. Vlk na otázku, či sa vychádzajúc z výsledkov v skupine o 5. – 10. miesto bude v príprave sústreďovať na STU Bratislava.

Výsledok zápasu:
VK Slávia Svidník - ATC COP Trenčín 3:0 (18, 21, 24)

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.