VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Muži: Humenné - Svidník, extraliga 6. kolo, skupina 1-4

Svidník si pred štvrťfinále urobil chuť v Humennom

V poslednom kole nadstavbovej časti volejbalovej extraligy mužov si skrížili zbrane VK Chemes Humenné a VK Slávia Svidník. Hoci sa obidvaja súperi stretli v tejto sezóne už trikrát a slovenský majster nestratil ani set, v sobotu papierové štatistiky neplatili. Svidníčania sa do domácich pustili bez rešpektu a svojmu odhodlaniu ostali verní v priebehu celého stretnutia. Výsledok 0:3 po setoch 21:25, 24:26 a 27:29 je zrkadlovým odrazom filozofie trénera Svidníka Jaroslava Vlka, ktorý systém prípravy nastavil na úroveň, aby forma jeho hráčov gradovala počas najdôležitejšej časti sezóny. Výhra nad Humenným je signálom, že víťaz základnej časti je na správnej ceste uspieť aj v štvrťfinálových bojoch. „Som rád, že náš herný prejav sa priblížil k méte, na ktorej chceme byť. V Humennom sme uspeli najmä vďaka kvalitnej obrane, nasadeniu a túžbe každého hráča po víťazstve. Humenné síce malo v poslednej dobe náročný program, no napriek tomu nastúpilo v plnej sile. Dôležité bolo, že sme dokázali ubrániť Jakubova a v konečnom účtovaní sme urobili menej chýb. Na ihrisku sme chceli dokázať, že sa dostávame do správnych koľají a preto ma teší, že hráči to potvrdili výkonom, aj výsledkom,“ hodnotil tréner VK Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

Analýza hry Svidníka na palubovke Humenného ponúka viaceré pozitívne aspekty, kde patria aj zvládnuté koncovky, predovšetkým druhého a tretieho setu. V druhom sete viedli domáci 19:15, no posledné slovo patrilo jednému z najlepších hráčov na palubovke Martinovi Sopkovi ml. Ešte dramatickejší bol tretí set, v ktorom Svidníčania prehrávali 17:8 a v závere museli odvrátiť štyri setbaly. Úspech v play off bude závisieť práve od mentálnej odolnosti hráčov v situáciách s prívlastkom zlomové a tento fakt zvýrazňuje skutočnosť, že na Svidník čaká v podobe STU Bratislava jedno z najskúsenejších slovenských mužstiev. „V koncovkách setov je dôležité ako mužstvo naloží s psychickým tlakom, čo sme však v Humennom zvládli. Okrem toho, vyhrať nad lídrom súťaže a majstrom Slovenska nie je každodennou záležitosťou, lebo skúsenosti boli na strane domácich. Humenné má za každých okolností svoju silu a preto si toto víťazstvo vážim. Verím, že nás tento triumf povzbudí k ďalším úspešným výsledkom,“ dodal J. Vlk.

Play off odštartuje prvým duelom 5. marca a Svidník bude o postup do semifinále bojovať s STU Bratislava. Zverenci J. Vlka začínajú tréningový mikrocyklus v Prešove a od štvrtka do nedele absolvujú sústredenie vo Svidníku. V pláne sú aj dve prípravné stretnutia. „Počas štyroch dní sa chceme naplno venovať hernému systému, v rámci ktorého si rozoberieme silné a slabšie stránky súpera. Keďže nechceme nechať nič na náhodu, zameriame sa na každý detail, lebo si uvedomujeme, že nás čaká ťažká séria, na ktorú sa však tešíme. Som si istý, že budeme mať obrovskú podporu domáceho publika a aj vďaka fanúšikom bude každý zápas zážitkom,“ zdôraznil J. Vlk.

VK Chmes Humenné – VK Slávia Svidník 0:3 (-21, -24, -27)

Chemes: M. Mizerák, Sukochev, Jakubov, M. Hriňák, Kašper, R. Mizerák, libero Vajda (Javorčík, Biľ, Leškanič, Hudák, Kríž). Tréner: R. Vlkolinský.

Slávia: Tholt, M. Sopko ml. Malina, Skasko, Zavacký, Macko, libero Barlík (Feňo, Rajduga). Tréner: J. Vlk.

Pred 550 divákov rozhodovali Servický a Höger. Zápas trval 85 min.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.