VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / J. Vlk: Náš výkon nebol emotívny

Vo štvrťfinálovej sérii medzi VK Slávia Svidník a VK STU Bratislava zatiaľ platí „môj dom, môj hrad“. V sobotu zdolali Svidníčania vo svojej športovej hale súpera 3:1 a do Bratislavy cestovali s cieľom priblížiť sa o ďalší kus k postupovým brehom. V PKO sa však hralo podľa nôt zverencov trénera Petra Kalného, ktorí od úvodu tlačili na Svidníčanov kvalitným servisom a v útoku sa mohli spoľahnúť na 22-bodového R. Nemca. Hostia nenadviazali na výkon z domáceho prostredia a s výnimkou tretieho setu ťahali väčšinu zápasu za kratší koniec. Po prehre 1:3 kouč VK Slávia Jaroslav Vlk priznal, že v hre jeho hráčov mu chýbalo sobotňajšie nasadenie a odvaha ísť nekompromisnejšie za úspešným výsledkom. „Z našej strany nebol tento zápas rovnako emotívny a vyhecovaný, ako prvé stretnutie. Jednoducho, na palubovke mi chýbal pot, lebo sme nedreli. Od začiatku nám chýbala iskra a na ihrisku sme nemali vodcu, ktorý by so sebou potiahol aj ostatných. Na druhej strane, ani výkon STU nebol na špičkovej úrovni, no my sme odohrali horší zápas ako doma a súperovi sme často pomáhali chybami. V kľúčových momentoch nás Bratislavčania zatlačili podaním, vďaka čomu nám odskočili o 2 – 3 lopty a keď k tomu pridáme výkon R. Nemca útočiaceho z každej pozície, v konečnom účtovaní sme podľahli 1:3,“ hodnotil tréner VK Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

Po prehraných prvých dvoch setoch však Svidník prepol na vyššie obrátky. V treťom dejstve natiahol postupne svoj náskok na 7:18 a set vyhral pomerom 18:25. Napriek tomu skúsení domáci volejbalisti nepodľahli panike a vo štvrtom sete sa opäť naladili na víťaznú vlnu. Svidníčania mali poslednú šancu na zvrat v momente, keď zo 14:10 stiahli na 14:13, ale hráči bratislavského tímu už viac hosťom nedolovili a set doviedli do víťazného konca 25:18. „Pozriem si ešte video a budem hľadať príčiny, prečo sme dôležitých hráčov nerozohrali a nedostali ich do tempa. Podľa pokynov sme začali hrať až v treťom sete, kedy sme boli úspešní v útoku a darilo sa nám aj v obrane. Škoda len, že sme v tom nepokračovali v ďalšom sete, pretože o lepší výsledok sme sa pripravili vlastnými školáckymi chybami,“ konštatoval J. Vlk.

Po prvých dvoch vystúpeniach je séria hraná na tri víťazstvá stále otvorená. Ďalšie stretnutie je na programe v sobotu a Svidníčania sa budú môcť opäť spoľahnúť na podporu fanúšikov. „Verím, že ako sa otriaslo STU po prehre u nás, otrasieme sa teraz aj my. Bratislavčania by už k nám najradšej necestovali, lebo cesta do Svidníka je pre nich dlhá. Určite teda urobia všetko preto, aby u nás vyhrali a doma potom rozhodli, no takýto scenár zásadne odmietame. V domácom prostredí sa budú chcieť chlapci vytiahnuť, čo by ich malo vyhecovať k výkonu, ktorý sme predviedli v prvom stretnutí,“ dodal J. Vlk.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.