VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / O osude prvého semifinále rozhodol tretí set

Prvý semifinálový zápas mužskej volejbalovej extraligy medzi VKP Bratislava a VK Slávia Svidník ponúkol atraktívnu športovú porciu nesúcu všetky znaky play off. Hoci sa v konečnom účtovaní viac darilo domácim, prvý set tomu príliš nenasvedčoval. Pri stave 6:6 prišiel na podanie T. Skasko a svojmu tímu pomohol k siedmym bodom v rade. Svidníčania už výborne rozohranú partiu z rúk nepustili a prvý set získali pomerom 16:25. V druhom sete otočilo VKP z 0:3 a 6:8 na 14:9, no zverenci trénera Jaroslava Vlka vďaka trom úspešným blokom stiahli náskok súpera na jeden bod. Od tohto momentu však ukázali viac istoty domáci hráči a po výsledku 25:18 získali set pre seba. „Prvý set sme odohrali podľa našich predstáv. Na súpera sme vyrukovali s veľkým tlakom a rozhodujúci náskok sme si vypracovali pri sérii podaní T. Skaska, kedy sa domáci trápili s prihrávkou a po zlom príjme sme ich dokázali ublokovať. Všetko nasvedčovalo tomu, že aj ďalší vývoj môže byť v náš prospech. Play off je však práve o tom, že dianie na palubovke sa môže v okamihu zmeniť. Práve toto sa stalo v druhom sete, kedy nás VKP zatlačilo podaním a ubránilo na blokoch,“ hodnotil prvé dva sety tréner VK Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

Ako rozhodujúci sa ukázal tretí set. Od stavu 12:12 podávajúci hráči pokazili štyri podania za sebou, ale v druhej polovici setu začali mať opäť navrch Svidníčania, ktorí sa prepracovali k vedeniu 18:21. V ďalšom priebehu zohrali hlavnú úlohu dve sporné situácie. V obidvoch prípadoch ich rozhodcovia prisúdili VKP a set sa dostal do dramatickej koncovky. V nej využili domáci tretí setbal a upravili na 2:1. Štvrtý set odpálil na podaní T. Hollý a loptu vrátil hosťom až pri stave 6:0. Úvod setu predznamenal jeho celý osud. VKP pridávalo v rýchlom slede ďalšie body a postupne viedlo už 17:5. Bratislavčania získali posledný set pomerom 25:14 a prvú semifinálovú bitku vyhrali 3:1. „Tretí set sa vyvíjal podľa našich predstáv, pretože sme dobre bránili a na súpera sme mali 1-, 2-bodový náskok. Za stavu 22:19 sme však dvojblokom zablokovali útok VKP, ale rozhodca nám odpískal sieť. Vzápätí prišla ďalšia kľúčová lopta, keď domáci smečovali do autu a opäť nám bola odpískaná sieť. Z videa sa mi ťažko posudzuje, či išlo naozaj o technické chyby, no pravdou je, že dve dvojbodové situácie dopadli v prospech Bratislavčanov. V koncovke sa už viac darilo domácim, čo nás trošku nalomilo a v štvrtom sete sme nedokázali odolať nátlakovej hre VKP. Celý zápas spĺňal všetky atribúty play off, pretože bol dramatický, na konci nervózny a hráčom nechýbalo maximálne nasadenie,“ dodal J. Vlk.

Odveta na obidvoch súperov čaká už túto stredu vo Svidníku. J. Vlk v tejto súvislosti zdôraznil, že s hráčmi si prvé meranie síl v hale PKO podrobne zanalyzujú a v príprave urobia maximum, aby VKP vrátili požičané. „Chlapci boli po zápase dosť nahnevaní, lebo sa cítili poškodení a tvrdili, že spomínané chyby v závere tretieho setu neurobili. Na druhej strane, mužstvo je odhodlané prehru VKP športovo vrátiť. Do stredy si ešte zanalyzujeme, kto na koho bude viac pasovať a čo by mohlo na Bratislavčanov platiť. Z nášho pohľadu sa musíme lepšie vysporiadať s ťažkým servisom a nepustiť VKP do série podaní, lebo jeho hráči sú známi kvalitnou obranou. Preto musíme začať od našej prihrávky. Hoci sme v Bratislave mali našich fanúšikov, stále to bola hala súpera, no vo Svidníku sa to zmení a teda verím, že druhý zápas s ich podporou už zvládneme k spokojnosti nás všetkých,“ zdôraznil J. Vlk.