VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / P. Tholt: „Mrzí ma fakt, že sme boli veľmi blízko k finále“

Je za nami pre Svidník najúspešnejšia sezónu. Aké dojmy a pocity vo Vás doznievajú s odstupom času?
„Na strane jednej mám dobrý pocit z dobrej tímovej práce, pretože družstvo chcelo úspech a od začiatku sezóny sme mali jasný cieľ, no na strane druhej ma mrzí fakt, že sme boli veľmi blízko k finále. Som ale realista a veľmi sa teším z historicky prvého bronzu pre Svidník“.

Ako by ste zhodnotili sezónu z pohľadu Vašej osobnej výkonnosti?
„Od začiatku sezóny som sa snažil oživiť hru a tešiť sa z volejbalu a víťazstiev spoločne s ľuďmi, ktorí nám, ale aj mne fandili. Mal som cieľ, za ktorým som išiel a chcel mať vo Svidníku medailu. Veril som, že ju získam a aj moja výkonnosť je preto v nej uložená“.

Na aký stupienok Vašej doterajšej športovej úspešnosti by ste zaradili zisk bronzovej medaily?
„Je to pre mňa štvrtá bronzová medaila. Všetky si vážim rovnako, aj keď túto sme získali najjednoznačnejším spôsobom na tri vyhraté zápasy a hlavne sme si ju my a celý Svidník zaslúžili“.

Komu by ste sa za túto sezónu chceli poďakovať a ak by ste mohli komu by ste túto medailu venovali?
„Nevenujem ju nikomu. Smiech... Všetky medaily majú doma svoje miesto a raz budem o nej rozprávať svojmu synčekovi. Ale ak by som mal možnosť ju rozdeliť, tak určite by som sa podelil s fanklubom vo Svidníku, s ľuďmi ktorí ma podporujú a mojou rodinou. Zároveň im touto cestou úprimne ďakujem za podporu počas celej sezóny“.

Aký veselý, či úsmevný zážitok počas sezóny Vám utkvel v pamäti?
„Veselých je mnoho, lebo sme dobrá partia. Mne sa však najviac páči náš hráčsky pokutovník, a v ňom klauzula NEMYSLÍŠ ZAPLATÍŠ. V preklade to znamená, že ak niekto povie nejakú hlúposť a tie sú veľmi časté, tak prispeje do spoločnej pokladničky. Čo myslíte, kto ich má asi najviac?“. Zavtipkoval...

Pre zmenu aký smutný, či bolestivý zážitok počas sezóny Vám utkvel v pamäti?
„To je úplne jasné asi každému. Je to určite zranenie Maťa Sopka. Viem čo to je, lebo sám som si týmto prešiel“.

Akými slovami by ste v krátkosti zhodnotili náladu v družstve a taktiež spoluprácu pod vedením trénera J. Vlka?
„Myslím, že tréner si od samého začiatku zakladal na tom, aby v družstve bola dobrá nálada a pohoda, čo nám určite počas sezóny nechýbalo. Pod trénerom Vlkom sa mi už v minulosti pracovalo veľmi dobre. Bola to už tretia sezóna. Je to tréner, ktorý mi dal veľmi veľa, ale hlavne ma naučil volejbalovo myslieť“.

Vo Svidníku je momentálne aj vďaka Vám obrovský volejbalový boom. No k výkonnom hráčom sa pridali aj výborní diváci. Čo by ste im na po sezóne odkázali?
„Treba určite povedať, že diváci boli fantastickí a tú atmosféru, ktorú nám robili počas sezóny si nesmierne vážim. V takej sa asi ani nedá hrať zle. Určite aj vďaka ním sme vyhrali doma toľko zápasov. Veľa fanúšikov nás bolo povzbudzovať aj v Bratislave, čo je určite od nich sympatické. Chcem sa im za nás všetkých veľmi pekne poďakovať.“

Aké sú podľa Vás možnosti tohto družstva do budúcnosti?
„Veľa mladých hráčov túto sezónu vyrástlo. Myslím, že to je impulz pre budúci rok a priestor, ako veci detailnejšie zdokonaliť. Napríklad zohratosť by už mohla byť naša silná stránka“.

A teraz trochu poohvárajme Vašich spoluhráčov a realizačný tím. Kto je podľa Vás?
Naj pracant? „Ľubo Macko“.
Naj zabávač? „Masér Vlado Gábor“.
Naj jedák? „Marek Malina“.
Naj kávičkár? „Určite ja“.
Naj telefonista? „Kamil Feňo“.
Naj flegmatik? „Maťo Faron“.
Naj ukecanejší? „Kamil Feňo“.
Naj tichší? „Tomaš Gut“.
Naj manekýn? „Ľubo Závacký“.
Naj srandista? „Vlado Gábor“.
Naj spachtoš? „Paľo Barlík“.

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.