VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / P. Tholt: Obavu mám iba o to, kde sa zmestia fanúšikovia

Volejbalisti VK Slávia Svidník vstupujú do štvrťfinálovej série proti STU Bratislava s vizitkou mladého perspektívneho kolektívu, v ktorom je služobne najskúsenejším hráčom Peter Tholt. V jeho profesionálnom životopise svietia dva tituly z VK PU Prešov a Chemesom Humenné. Pre univerzála s číslom 4 má väčšiu cenu slovenský primát v drese „vysokoškolákov“ z roku 2005, kedy Prešovčania porazili VKP Bratislava 4:2. O tri roky vyzvalo Humenné šampiónov z Nového Mesta nad Váhom a po výsledku 4:0 na zápasy sa titul sťahoval opäť na východ Slovenska. „Viac námahy nás stal titul s Prešovom, pretože liga mala výbornú úroveň a VKP bol naozaj ťažký súper. V sérii sme odohrali viacero päťsetových zápasov s tesnými koncovkami, pričom posledný set, ktorý nám priniesol celkové víťazstvo, skončil v tajbrejku 15:13 v náš prospech. V Humennom som sa v play off zranil a finále som neodohral. Aj preto si viac vážim titul s Prešovom, lebo ako hráčovi mi dal podstatne viac,“ lovil v spomienkach Peter Tholt.

Pre Prešov a Humenné znamenali ich úspešné série prepísanie klubovej histórie, pretože na slovenský volejbalový vrchol vystúpili v obidvoch prípadoch premiérovo. Vo Svidníku sa môžu iba tešiť z faktu, že v tíme majú hráča, ktorý priťahuje tituly. „Nie som poverčivý, preto si na žiadny rituál pred zápasom nepotrpím. Pred stretnutím potrebujem len istú dávku sústredenia. Okolo obeda si zvyknem poležať a v pokoji začínam premýšľať nad zápasom. Čo sa týka titulov s Prešovom a Humenným, určite sa nikto z nás nebude brániť tomu, aby som v ich zbieraní pokračoval aj vo Svidníku. Na úvod nás čaká STU s viacerými zvučnými menami v zostave a nepochybujem o tom, že pre divákov budú naše súboje atraktívne. My sme však pripravení urobiť pre úspech všetko, čo si bude dianie na palubovke žiadať. Jedinú obavu, ktorú mám, je, či sa naši skvelí fanúšikovia zmestia do haly,“ dodal s úsmevom P. Tholt.

V prípade P. Tholta platí, že na prvom mieste je u neho kolektív. V play off je miera úspechu závislá v podstatnej mieste od pohody v kabíne, čomu hráči prispôsobujú aj rôzne vizuálne kreácie. Skúsená opora Svidníka sa v rámci tímových rituálov nebráni žiadnym nápadom. „V Prešove sme si nechali briadky a v Humennom sme boli odfarbení na blond. Osobne sa mi táto forma rituálov páči a nechám sa nahovoriť na všetko, pretože rovnakým imidžom deklarujeme súdržnosť kabíny. Volejbal je kolektívny šport a pre nemám najmenší problém prispôsobiť sa,“ zdôraznil P. Tholt.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.