VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Po kvalitnom derby úradoval Svidník aj v hlavnom meste

Volejbalisti VK Slávia Svidník absolvovali v priebehu víkendu náročný program, pretože ich súpermi boli tímy zo špice tabuľky, navyše sa museli vysporiadať so stovkami kilometrov. Napriek tomu však Svidníčania svoju misiu proti Prešovu a Volley Teamu Unicef zvládli na výbornú.

SVIDNÍK. Pred volejbalistami VK Slávia Svidník stáli minulý týždeň tri úlohy – postup do 2. kola Slovenského pohára a potvrdenie kurzu smerom medzi štyri najlepšie tímy v nadstavbovej časti, do čoho však chceli prehovoriť VK Mirad PU Prešov a Volley Teamom Unicef Bratislava. Tréner Jaroslav Vlk poznamenal, že voľný víkend po úspešnej misii so Zvolenom a Nitrou mu príliš do plánov nezahral, no hráči pod vedením skúseného stratéga mohli v nedeľu večer v hlavnom meste hlásiť: „Všetko splnené!“

Parádne derby

Hoci na pokračovanie v Slovenskom pohári stačila Svidníku so Zvolenom aj prehra 2:3, v sobotu brali pod Duklou v domácom meraní síl s Prešovom iba víťazstvo. V súboji o postupové 3. miesto však hostia neprišli na pôdu favorita predať kožu lacno a po dvoch setoch viedli 0:2. K výmene stráží sa stretnutie prehuplo v polovici tretieho setu, kedy Svidníčania povzbudzovaní vynikajúcim publikom zvýšili obrátky a duel, v ktorom nechýbali mnohé atraktívne volejbalové momenty, doviedli do víťazného konca. „Chlapci boli na derby celý týždeň nahecovaní, z čoho na druhej strane plynula ich premotivovanosť. V prvých dvoch setoch sme sa nevedeli na palubovke nájsť. Zle sme si prihrávali, súpera sme nedokázali ubrániť, pričom hostia často po kombináciách útočili iba proti jedným rukám. Nervozity sme sa zbavili až za stavu 14:10 v treťom sete. Po viacerých striedaniach sme našli ideálnu šestku a scenár zápasu sme vzali do našej réžie. Po vyhranom treťom sete sme začali hrať náš volejbal a Prešovu sme už nedali šancu ani v tajbrejku. Hoci sme si toto meranie síl skomplikovali vlastnými chybami a zbytočnou nervozitou, túžbou po víťazstve sme nakoniec súpera vo výbornej atmosfére zlomili,“ zdôraznil tréner VK Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

Štvrťfinálové spomienky

Po náročnej päťsetovej bitke sa v nedeľu o jedenástej vydali zverenci trénera J. Vlka na cestu do Bratislavy, kde ich čakal Volley Team Unicef. Prvý set zvládli domáci pomerom 25:14 a v druhom viedli 8:3. Od tohto momentu sa Svidník vrátil k výkonu, ktorým v minulosezónnom štvrťfinále vystavil bývalému STU stopku a v každom z ďalších setov, vrátane druhého, našiel vo svojich radoch štartovací balíček série bodov, vďaka čomu zvládol všetky ostatné zlomové situácie vo svoj prospech. „Do haly sme prišli hodinu pred zápasom a kým sme sa rozskákali, domáci nám v prvom sete veľa šancí nedali, i keď sme im k tomu pomohli aj vlastnými chybami. Naša hra vyzerala slabo, ale od stavu 8:3 si hráči začali uvedomovať, že môžu vyhrať, zbavili sa určitej dávky rešpektu a postupne otočili zápas v náš prospech. Celý zápas výborne riadil K. Feňo, vychádzala nám obrana na sieti, ktorú útokom podporoval J. Drobňák a nakoniec sme po heroickom výkone v našom najlepšom zápase v tejto sezóne doviedli zápas do víťazného konca. Po niektorých nepresvedčivejších výkonoch považuje túto výhru za veľmi dôležitú,“ uviedol J. Vlk.