VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Psychologička K. Zusková: Sila Svidníka sa ukrýva v kolektíve

VK Slávia Svidník pracuje s klubovými ambíciami koncepčne a progresívne. Zverencom trénera Jaroslava Vlka sa v doterajšom priebehu sezóny darí, čo by pod Duklou chceli potvrdiť aj vo štvrťfinále proti STU Bratislava. Po ukončení nadstavbovej časti absolvovali hráči 4-dňové sústredenie, v rámci ktorého odpracovali v hale 5 – 6 hodín denne. Okrem tréningových jednotiek na palubovke sa venovali analýze videozáznamov a mužstvo sa stretlo so športovou psychologičkou Doc. PaedDr. Klaudiou Zuskovou, PhD. Členka výkonného výboru Európskej federácie psychológie športu definuje športovú psychológiu v súčasnej tréningovej príprave ako jej prirodzenú súčasť. Hoci na Slovensku, na rozdiel od zahraničia, ešte nie je tento fenomén absolútne docenený, zložka psychiky je z hľadiska maximalizácie výkonu športovca mimoriadne dôležitá. „Športová psychologická tréningová príprava sa môže realizovať aj so špecialistom v danej oblasti, čo tréner J. Vlk využil v rámci prípravy svojich hráčov pred play off. Chcem podotknúť, že to nie je len otázka možností, ale v prvom rade prístupu, ktorý je zmysluplný a cielený. Celková spolupráca so Svidníkom však nevzišla zo závažného problému, ale z potreby maximalizovať výkon družstva,“ vysvetľovala Klaudia Zusková.

Za kabínu ocenil možnosť konzultácie s profesionálnou športovou psychologičkou kapitán Kamil Feňo. Ako dodal, na stretnutí padlo viacero produktívnych podnetov a ich vplyv na dianie na palubovke bude určite nezanedbateľný. K. Zusková spolupracuje s futbalovými, volejbalovými a basketbalovými klubmi a v tejto súvislosti poznamenala, že absolvovaný spôsob prípravy s hráčmi je „polievkou v kuchyni“, o ktorej sa pred „hostinou“ nevraví. „Veľké pozitívum tohto „mančaftu“ vidím v jeho samotnom kolektíve. Je to družstvo s veľmi dobrými sociálnymi vzťahmi, vzájomným rešpektom hráčov a podporujúcou atmosférou, v ktorej prirodzene „lídruje“ tréner. Je to úžasná sila, ktorá vytvára stabilný základ pre boj, ktorý zverencov trénera J. Vlka čaká,“ zhodnotila spoluprácu so svidníckymi volejbalistami K. Zusková.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.