VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidníčania odštartovali prípravu dvojtýždenným sústredením vo V. Tatrách

Volejbalisti VK Slávia Svidník odštartovali prípravu na nový súťažný ročník dvojtýždňovým sústredením vo Vysokých Tatrách, ktorého sa zúčastnilo dvadsať hráčov. Po skončení úspešnej sezóny zakončenej ziskom bronzových medailí sa Svidníčania venovali ešte dva mesiace práci s loptou a až potom naordinoval tréner Jaroslav Vlk mužstvu päťtýždňovú pauzu.

Vo V. Tatrách hrali s výpravou Svidníka všetky okolnosti. Vysokohorské prostredie sa k hráčom a realizačnému tímu zachovalo naozaj veľkoryso, pretože inak nevyspytateľné počasie im prialo počas väčšej časti ich pobytu. J. Vlk pripravil náročné denné menu, v ktorom od deviatej rána do pol desiatej večera nechýbali túry do výšok nad 2 000m, tréningové jednotky na multifunkčnom ihrisku a posilňovňa. „Hoci pre hráčov nebolo jednoduché nabehnúť hneď do tvrdej prípravy, s ich prístupom som spokojný. Tréning vo vysokej nadmorskej výške pozitívne vplýva na tvorbu červených krviniek, pri dlhých pochodoch si chlapci mohli otestovať svoje morálno-vôľové vlastnosti a zároveň nerovný terén slúžil k posilňovaniu členkov a kolien. Keďže sme splnili všetko, čo sme si naplánovali, hodnotím sústredenie pozitívne,“ uviedol tréner VK Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

Po náročnom fyzickom programe dostali hráči počas víkendu voľno, no v pondelok sa už opäť hlásili v Prešove, kde ich čakal prvý zo série turnajov. Svidník zvládol úvodnú hernú previerku na výbornú, pretože postupne zdolal domácich 2:1, vicemajstra z Humenného 2:1 a juniorov Dinama Moskva 3:0. „V prvom rade mi išlo o to vidieť všetkých hráčov v akcii. Myslím si, že turnaj v Prešove bol v tomto smere dobrou previerkou, ktorá nám na začiatku prípravy pomohla vzájomne sa oťukať. Teší ma, že sme zápasy zvládli aj napriek tomu, že som zostavu rotoval a chlapci neboli v tempe. I keď sme sa v Tatrách herným činnostiam venovali v minimálnej miere, mužstvo sa do hry dostalo pomerne rýchlo. Po skončení súťaže sme totiž ešte dva mesiace pracovali s loptami, čo sa teraz ukázalo ako naša veľká výhoda,“ konštatoval J. Vlk.

V auguste sa ešte VK Slávia predstaví na výborne obsadenom turnaji v moravských Bučoviciach, kde má namierené kompletná česká volejbalová smotánka na čele s majstrom a účastníkom Ligy majstrov Českými Budějovicami. Na konci augusta čaká na Svidníčanov turnaj v domácej športovej hale a v septembri vycestujú na konfrontáciu do Bielsko-Biala v Poľsku. „Som rád, že sa nám v tíme opäť podarilo zvýšiť konkurenciu. Z Nitry k nám prišiel blokár Radoslav Száraz, vďaka čomu som mohol T. Skaska presunúť na diagonálu k P. Tholtovi. Aj na turnaji v Prešove bolo vidieť, že hrať chcú všetci a preto k svojim povinnostiam na palubovke pristúpili od začiatku zodpovedne. Z minuloročného kádra sme uvoľnili iba T. Guta na hosťovanie do Prešova, kde má možnosť hrať a vyhrať sa na poste libera,“ predstavil na úvod prípravy pohyby v kádri J. Vlk.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.