VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidníčania si do tabuľky pripísali prvé tri body

VK Slávia Svidník – ATC Trenčín COP 3:0 (20,17,12)

Už úvodné kolo nového ročníka volejbalovej extraligy mužov prilákalo do športovej haly nemálo fanúšikov. Tí, ktorí na úvodný súboj s mladými Trenčanmi prišli, dostali pri zakúpení vstupenky zdarma reklamné tričko s logom VK Slávia. Určite ho budú mať oblečené počas ďalších domácich stretnutí.

Hoci úvodné podanie zápasu mali hostia domáci sa ujali dvojbodového vedenia. Po ďalších dvoch loptách ho mladí Trenčania zlikvidovali, no za stavu 3:3 získali Slávisti opäť dvojbodový náskok, keď útok hostí išiel od pásky do autu a úspešný bol smeč Drobňáka. Svidníčania si aj naďalej udržiavali jeden až trojbodový náskok a keď sa už zdalo, že súperovi utečú na vyšší náskok (11:7) prišli za sebou tri body súpera a opäť bol rozdiel jednobodový (11:10). Po smeči Tholta to bolo opäť o dva body, no následné podanie Farona bolo pridlhé. Malina svojim bodom opäť získal náskok o dva body, no potom domáci stratili dve lopty a bolo vyrovnané (13:13). Za stavu 14:14 sa hostia po prvýkrát v tomto sete dostali do vedenia, podobne tomu bolo aj pri stave15:16. Nasledoval druhý technický oddychový čas a Svidníčania už pevne zobrali taktovku hry do svojich rúk. Až do stavu 21:20 to bolo maximálne o bod – dva v prospech domácich, no potom prišla séria troch úspešných zásahov domácich (dvakrát na blokoch) a pri podaní Malinu využili hneď prvý setbal.

V úvode druhého setu trikrát o bod viedli Trenčania, no iba do stavu 3:3. Prišiel však bod Tholta priamo z podania, úspešný dvojblok Macko – Malina a smeč súpera iba do siete a odrazu to bolo 6:3. Hostia si vzali oddychový čas, no aj po ňom zlikvidoval útok hostí dvojblok Feňo – Macko. Postupne Slávia svoj náskok zvyšovala, darilo sa jej na blokoch a na ich hre bolo vidno, že určitá nervozita z úvodného ostrého zápasu sezóny z nich opadla a volejbal si užívali. Ich vedenie za stavu 24:14, čo bolo v tomto sete najvyššie, dovolili súperovi uhrať za sebou tri body, čím ten konečné skóre tohto upravil na prijateľné.

Úvod posledného setu bol od prvého podania jednoznačne v réžii minulosezónneho bronzového medailistu. Za stavu 3:0 ešte hostia dokázali znížiť na rozdiel bodu (4:3), no potom už náskok domácich rástol pravidelne, hostia občas ziskom nejakého toho bodu dokázali kontrovať jednoznačnej prevahe domácich. K väčšiemu odporu sa už ani častými striedaniami nezmohli, a tak i domáci tréner mohol poslať na palubovku skoro všetkých hráčov, ktorých mal na tento zápas k dispozícii. V závere tretieho setu i celého stretnutia vyhrávali Svidníčania 23:10, hostia potom získali za sebou dva body, no posledné dve lopty zápasu boli „svidnícke“.. Tento úvodný súboj sezóny trval 63 minút.

Zostava Svidníka: Feňo, Faron, Drobňák, Macko, Tholt, Malina (libero Olejár, Rajduga, Skasko, Závacký, Száraz, Turlík).

Jaroslav Vlk, tréner Svidníka: „Prvý set z našej strany niežeby bol zlý, ale Trenčín hral veľmi dobre. Dobre útočil a nerobil toľko chýb ako v ďalších dvoch setoch. Od koncovky prvého setu až do záveru zápasu sa potom jasne prejavila naša dominancia vo všetkých herných činnostiach. A tak dostali šancu všetci hráči a chcel som, aby si v domácom prostredí každý z hráčov siahol na loptu. Hru súpera sme veľmi nepoznali, možno aj preto ten nie tak dominantný úvod zápasu. Postupne som si urobil obraz o ich hre a aj samotní hráči prichádzali na to, čo treba na mladých Trenčanov hrať. V určitých fázach zápasu sme si pomohli dobrým blokom i podaním. Paľo Barlík má momentálne zdravotné problémy, takže možnosť na poste libera dostal mladý Olejár a myslím si, že túto úlohu zvládol dobre. Šancu v treťom sete dostal aj Száraz, no dnes to nebol taký súper, aby musel ukázať všetko zo svojho volejbalového umenia. Najbližšie nás čaká Myjava, s ktorou sme odohrali víťazný súboj o tretie miesto, no v domácom prostredí a s Barbierikom na čele je veľmi silná. Pre nich to bude prvý tohtosezónny zápas doma, dala by sa využiť prípadná ich nervozita. V St. Ľubovni sa obmieňal káder, sú tam mladí i skúsení hráči. Majú kvalitnú obranu v poli a hernú trpezlivosť, takže tiež to nebude ľahký zápas. No chceme uspieť v oboch víkendových súbojoch“.