VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidníčania v dráme otočili zápas 2:0 na 2:3

VO TJ Spartak Myjava- VK Slávia Svidník 2:3 ( 21, 23, -23, -15, -12)

Svidnícki volejbalisti sa po jednoznačnom výsledku v z úvodného kola, keď v si domácom prostredí poľahky poradili s juniorským reprezentačným výberom z centra olympijskej prípravy v Trenčíne 3:0, presunuli do Myjavy, kde si v repríze vlaňajšieho súboja o tretie miesto slovenskej extraligy zmerali sily s miestnym Spartakom. Ten si z úvodného kola taktiež odniesol plný počet bodov z Nitry, keď vo vyrovnanom zápase rozhodla skúsenosť nad mladou dravosťou vysokoškolákov v pomere 3:1. Z tohto pohľadu sa očakával vyrovnaný duel, čo sa aj do bodky potvrdilo. Volejbalisti spod Dukly začali zle a po úvodných dvoch setoch svietilo na ukazovateli 2:0 pre domácich. Slavisti sa však nevzdávali a v ďalšom priebehu už dominovali. Po víťazstvách v nasledujúcich troch setoch dokonale otočili vývoj zápasu a z Myjavy si tak vezú dôležité body.

Tréner Svidníčanov Jaroslav Vlk: „Pre nás veľmi pouční zápas. Po dlhom čase nás preveril kvalitný súper. Trenčín takým v domácom prostredí súperom nebol. Prvé dva sety sme sa borili, neboli sme agresívny na podaní, neboli sme dôrazní v útoku a tak sa nám veľmi ťažko darilo eliminovať veľmi kvalitnú hru Myjavy pod taktovkou Gálika a v útoku Minárika s Barbierikom štandardne. Nevedel som nájsť tu vhodnú šestku. Po prestriedaní v treťom sete sme začali dostávať Myjavu pod tlak lepším podaním a dobrou hrou v obrane na sieti sme získali tretí set. Hráči sa postavili na nohy a štvrtí set bol už v našej jednoznačnej réžii, kde sme dominovali vo všetkých herných činnostiach V piatom sete sa to ťahalo do stavu 10:10 a následne sme v koncovke odskočili a zápas sme zaslúžene dotiahli do víťazného konca. V myjavskej hale sa veľmi ťažko hrá. Hráči sa sťažovali z orientáciu v nej. Pre mňa je to však veľmi cenné víťazstvo, poučné, pretože sme dokázali otočiť proti kvalitnému družstvu nepriaznivý vývoj zápasu.“