VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidnícki juniori triumfovali proti vicemajstrovi z Prešova

Po výbornom výsledku z uplynulého týždňa, keď si svidnícki ešte prevažne vekovo kadeti priviezli z Vranova štyri body, pokračovali v dobrom výkone aj na domácej palubovke proti vicemajstrovi Slovenskej republiky z predchádzajúceho súťažného ročníka volejbalistom VK PU Mirad Prešov. Po víťazstvách v oboch zápasoch 3:2 a 3:1, sa tak mladé svidnícke nádeje ukázali vo výbornom svetle aj pred domácim publikom. Veľmi veľkou mierom k víťazstvám prispel aj svidnícky odchovanec a navrátilec Tomáš Červeňák, ktorý potvrdil úlohu skúseného matadora a potiahol mladých slavistov k zisku prvých bodov aj na domácej palubovke. Svidníčanom patrí v tabuľke priebežne prvé miesto.

1. zápas: VK Slávia Svidník - VK PU Mirad Prešov 3:2 (16, -19, 21, -19,12)

Zostava VK Slávia: J. Jurko 2, T. Červeňák 24, Š. Novák 2, P. Ščerba 17, D. Hnat 7, M. Krivka 4, libero M. Kurilec (E. Pinďár, M. Regrut , P. Pavelčák, D. Kimák 4), tréner: R. Franko, asistent tr.: R. Paňko

2. zápas: VK Slávia Svidník – VK PU Mirad Prešov 3:1 (19, -20, 21, 23)

Zostava VK Slávia: J. Jurko 1, T. Červeňák 22, Š. Novák 2, P. Ščerba 11, D. Kimák 2, M. Krivka 2, libero M. Vitko (E. Pinďár 3, M. Regrut 1, D. Hnat 6), tréner: R. Franko, asistent tr.: R. Paňko

Tréner Róbert Franko: „V prvom stretnutí chalani nastúpili dosť nervózne, pretože sa do haly prišlo na juniorskú ligu pozrieť nezvyčajne veľa ľudí a chlapcom to trochu zväzovalo ruky a aj nohy, aj keď v prvom sete to tak nevyzeralo, lebo sme hrali veľmi dobre a súpera sme zdolali presvedčivo 25:16. Potom však zbytočnými chybami, ktoré pramenili hlavne z nervozity sme prehrali v druhom sete a vo štvrtom sete. Vybuchli sme na prihrávke a tým pádom sme nemohli útočiť stredom. Po vynikajúcom vstupe do piateho setu, kedy sme vyhrávali 13:4 sa však zápas dostal do dramatického stavu, kedy sme nemohli otočiť, ale nakoniec sme to zvládli a zápas vyhrali 3:2 a tým pádom zaznamenali prvé víťazstvo na domácej pôde. V druhom zápase to bol opäť veľmi dobrý vstup. Po vyhratom prvom sete a pohodlnom vedení v druhom, sme nezvládli vedenie 16:12, keď sme šnúrou desiatich bodov súperovi dovolili otočiť vývoj setu . Potom však prišla korekcia v zostave. Na ihrisko prišiel Edo Pinďár, Marko Regrút a Denis Hnát, korí doniesli do hry oživenie. Hra sa skvalitnila, dokázali sme si lepšie prihrať, dostať sa do emócií a zápas sme nakoniec zaslúžene vyhrali 3:1. Chlapcom za bojovný výkon patrí poďakovanie.“