VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidnícki volejbalisti na turnaji OSTRAVA CUP 2011

J. Vlk: Ako sme skončili štvrtí, mohli sme turnaj aj vyhrať

Po víťazných turnajových previerkach v domácej športovej hale a Humennom vycestovali volejbalisti VK Slávia Svidník na výborne obsadené podujatie do Čiech, kde ich súpermi boli vicemajster z Ostravy, bronzový medailista Zlín a náš šampión VKP Bratislava. Hoci Svidníčania obsadili bez výhry 4. miesto, tréner J. Vlk si účasť na turnaji v Ostrave pochvaľoval, pretože v konkurencii špičkových tímov získal ďalšie cenné informácie, s ktorými bude môcť efektívne pracovať v tréningovom procese. „V Ostrave sa stretli kvalitné mužstvá, čomu zodpovedalo aj dianie na palubovke. Tak ako sme skončili štvrtí, mohli sme turnaj vyhrať, lebo zo štrnástich odohraných setov sme osem prehrali v koncovke najtesnejším rozdielom. Z môjho pohľadu to bola veľmi dobrá skúsenosť, pretože jednotlivé zápasy nám ukázali naše rezervy. V prvom rade musíme byť od stavu 20 a vyššie, kedy sa láme osud setov, vytrvalejší a koncentrovanejší. Hráči si však v náročných meraniach síl zahrali dosýta a i z tohto pohľadu som s naším účinkovaním na turnaji spokojný,“ hodnotil tréner VK Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

Fanúšikovia Svidníka majú ešte určite v živej pamäti sériu svojho tímu proti VKP Bratislava v extraligovom semifinále. Športová rivalita nechýbala obidvom súperom ani v Ostrave a preto boli diváci svedkami výborného volejbalu so šťastnejším koncom pre aktuálneho slovenského majstra. „Práve v zápase s VKP som si mohol odsledovať, či napredujeme alebo stagnujeme. VKP nastúpilo v plnej sile a v konečnom účtovaní rozhodli výškové dispozície jeho hráčov. Našu silu sme ukázali najmä v prvom sete, ktorý sme vyhrali hladko na 14. Ak si uvedomíme, že VKP výkonnostne podrástlo a my sme s jeho základnou zostavou odohrali veľmi dobré stretnutie, pričom nám chýbali Skasko, Macko, Závacký a dlhodobý marod Sopko, môžeme hovoriť o spokojnosti,“ konštatoval J. Vlk.

Ďalší výborne obsadený turnaj čaká Svidníčanov počas najbližšieho víkendu v Bialsko-Biala, kde ich súpermi bude Havířov, Humenné a päť poľských tímov z prvej poľskej ligy.

Výsledky Ostrava Cup 2011:

VK Slávia Svidník - DHL Ostrava 2:3 (24,-24,-23,20,-13)
VK Slávia Svidník- VSC Fatra Zlín 1:3 (-20,25,-26,-23)
VK Slávia Svidník- VKP Bratislava 2:3 (14,-23,23,-19,-9)
VKP Bratislava – VSC Fatra Zlín 3:2
DHL Ostrava- VKP Bratislava 3:2
DHL Ostrava- VSC Fatra Zlín 3:0

Celkové poradie:

1. DHL Ostrava, 2. VKP Bratislava, 3. VSC Fatra Zlín, 4. VK Slávia Svidník

Zostava VK Slávia Svidník:

Feňo, Hauer, Labik, Szaráz, Faron, Malina, Drobňák, Rajduga, Tholt libero Barlík, tréner Jaroslav Vlk

-im-

Súvisiace fotogalérie

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.