VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidnícki volejbalisti v Česku vo finále

Po dvoch rokoch zbierania skúseností na turnajoch v Českej republike, sa svidníckemu volejbalu dostalo aj prenikavého úspechu. Bronzový medailista z uplynulého ročníka Slovenskej extraligy sa v konfrontácii s českou volejbalovou špičkou nestratil a z antukového turnaja v Bučoviciach pri Brne si odvážajú vynikajúce druhé miesto. Po prekvapujúcom priebehu v skupine, kde postupne zdolali Sláviu Havířov 2:1, českého vicemajstra DHL Ostravu 2:0, a v zápase pred ktorým už mali zaistené víťazstvo v nej, podľahli domácim Bučoviciam 1:2, si v semifinále poradili aj s šiestym tímom Českej extaligy Duklou Liberec 2:0. V samotnom finále však slávistom došli sily a po prehre s Vavex Přibram 2:0 tak obsadili výborné druhé miesto. Víťazstvo v samotnom turnaji si tak odniesol Vavex Přibram pred VK Slávia Svidník a v zápase o bronz si poradila Dukla Liberec so Sláviou Havířov 2:0. Ďalšími účastníkmi turnaja, ktorý nepostúpili do bojov o stupeň pre víťazov boli ČZU Praha a Volejbal Brno

Ohlas trénera Jaroslava Vlka po turnaji: „Na turnaj sme odchádzali s veľkým očakávaním čo spraví takto dobre obsadení turnaj s naším družstvom, pretože družstvá v Česku sú už rozohrane a zvyknuté na antuku. Myslím si, že na veľmi dobre organizačne zvládnutom turnaji, vo vynikajúcom prostredí a s vysokou úrovňou kvality zápasov sme sa nestratili. Najskôr sme vyhrali svoju skupinu, keď po víťazstvách nad Haviřovom a DHL Ostravou, sme podľahli iba domácim, aj to v zápase v ktorom nám už o nič nešlo a následne sme porazili v semifinále aj kvalitné družstvo Duklu Liberec. V samotnom finále, ktoré nasledovalo ihneď po našom zápase , bolo bádať na hráčoch, že z toho slnka a po tých zápasoch už toho majú dosť a ukázalo sa, že sa s únavou nevedia popasovať, z čoho vyplynulo niekoľko chýb. Bol to ale asi jediný zápas, ktorý sme v podstate nezvládli a hodnotím naše účinkovanie na turnaji pozitívne. Sme však iba v začiatku prípravy a samotné volejbalu sa ešte špeciálne nevenujeme, stále pracujeme na zdokonalenie kondičnej prípravy“.

Zostava: Skasko, Feňo, Hauer, Macko, Faron, Száraz, Malina, Drobňák, Rajduga, libero Barlík

Na konci turnaja boli organizátormi ešte vyhlásené rôzne súťaže. V jednej z nich bol ženskou časťou ocenený Kamil Feňo, ako najkrajší hráč turnaja a mladý talentovaný Martin Hauer zvíťazil v súťaži na stacionárnom bicykli. Družstvo okolo Jaroslav Vlka tak pokračuje v príprave už hneď v pondelok. Čaká ich prípravný zápas v Poľsku proti reprezentácii Alžírska, ktorá sa pripravuje na kvalifikáciou na Olympijské hry v Londýne v neďalekom Rzeszove. Svidnícky divák sa môže tešiť na svojich miláčikov už túto sobotu 27. augusta 2011, keď volejbalový klub Slávia Svidník organizuje turnaj za účasti Chemesu Humenné, Prešova, Krosna a domácej Slávie.

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.