VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidník otočil priebeh k standing ovation

Zo štyroch štvrťfinálových dvojíc mužskej volejbalovej extraligy sa najatraktívnejšia séria očakáva medzi VK Slávia Svidník a VK STU Bratislava. V domácej hale vyšiel prvý krok Svidníčanom, ktorí postupne vygradovali svoj výkon a skúseného súpera zdolali 3:1. V prvom sete patrilo dianie na palubovke hosťom. Bratislavčania kazili minimum lôpt a najmä vďaka R. Nemcovi získavali na konto dôležité body. Ich náskok postupne kulminoval na rozdiel šiestich lôpt a k setbalu sa prepracovali za stavu 16:24. Po prehranom sete 18:25 nezačal Svidník dobre ani druhé dejstvo. V jeho úvode prehrával po sérii chýb 1:5, ale v tomto momente sa ručička na váhach zastavila a pevnejšiu pôdu pod nohami získali zverenci trénera Jaroslava Vlka. Dôležitý moment prišiel pri podaní M. Malinu, keď svojím tvrdým servisom natiahol skóre na 15:10. Obraz hry sa výrazne zmenil a domáci pridali aj na sieti, čo im vynieslo set pomerom 25:19. Od tretieho setu začal strácať na efektivite R. Nemec, naopak Svidníčania výbornou obranou v poli držali súpera pod tlakom. Po vyrovnanom úvode tretieho setu sa svidnícky stroj na sieti opäť rozbehol a výsledkom bolo vedenie 20:16. Hráči VK Slávia vyhrali tretie dejstvo 25:18 a nálada vo vypredanej športovej hale gradovala. Priebeh štvrtého setu poznačil fakt, že Svidníčania sa cítili na palubovke istejšie a od stavu 13:13 získavali body s vyššou frekvenciou ako súper. Keď za stavu 24:21 pálil R. Nemec do autu, domáci fanúšikovia pripravili svojim volejbalistom standing ovation. „Dnes sme odohrali náročný zápas, pretože STU disponuje skúseným tímom, zatiaľ čo viacerí naši chlapci majú za sebou 1 – 2 play off. V prvom sete nás súper prekvapil zaradením G. Chochoľáka a J. Jánošíka do základnej šestky. Okrem toho hostia hrali bez chýb a ťažko sme ich bránili. Keď som si ich systém odskautoval, hráči dostali nové pokyny. Začali sme lepšie brániť a Bratislavčanov sme dostali pod tlak. Výborne sme odprihrávali a na servise dobre pracovali M. Malina s M. Sopkom, ktorí mali príkaz ísť tvrdo za ťažkým podaním. Toto víťazstvo si veľmi vážim, lebo chlapci sa postupne vysporiadali s nepriaznivým vývojom a presvedčili sa, že zdolať môžu aj kvalitný tím ako je STU,“ zdôraznil tréner VK Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

Volejbalisti VK STU Bratislava naplnili očakávania najmä v prvom sete, v ktorom ťažili z pohody R. Nemca a faktu, že domáci tábor prekvapili zapracovaním G. Chochoľáka a J. Jánošíka do zostavy. Od druhého setu sa však začala karta obracať a vďaka komplexnému výkonu Svidníčania držali opraty pevnej vo svojich rukách. „Vždy je zámerom prekvapiť, ale my sme naozaj nemali zdravého ani jedného nahrávača a preto sme v závere nadstavbovej časti nútene improvizovali. V dnešnom zápase rozhodla obrana v poli, kde boli domáci v troch setoch lepší. Navyše ďalším kľúčovým momentom bolo, že sa M. Malina s M. Sopkom trafili do servisu, ktorý sme neubránili. Dostali sme sa pod tlak a už sme nedokázali útočiť z ľahkých lôpt ako v prvom sete,“ hodnotil tréner VK STU Bratislava Peter Kalný.

Svidník bude do hlavného mesta cestovať s vedením 1:0 a hodenú rukavicu musí zdvihnúť STU. V rámci taktickej prípravy budú mať navrch Svidníčania, ktorí si súpera v sobotu prečítali a okrem toho, v hale PKO sa družina J. Vlka môže tešiť na „domáce“ prostredie. „Hoci hráči STU v PKO vyrastali, nám sa v tejto hale tiež darí, pričom v hľadisku budeme mať určite navrch my. Sobotňajší zápas si rozoberieme na videu, ale našou výhodou je, že súpera sme si už teraz prečítali. Hostia na nás vytiahli viaceré atypické kombinácie, no teraz sa pripravíme komplexnejšie, čo bude ďalším naším plusom. V stredu nás čaká náročný zápas, ale chalani sú odhodlaní urobiť pre úspešný výsledok maximum,“ načrtol stredajší scenár J. Vlk.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.