VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidník platil daň za prvé dva sety

VKP Bratislava – VK Slávia Svidník 3:1 ( 14, 21, -23, 23)

Aj po treťom stretnutí semifinálovej série medzi VKP Bratislava a VK Slávia Svidník platí, že domáce prostredie je pre obidva tímy strategickou baštou. Hoci do tretice domáci, v tomto prípade hráči VKP, vyhrali 3:1, dianie na palubovke nekopírovalo priebeh z prvých dvoch vystúpení. Lepšie do stretnutia vstúpili Bratislavčania, ktorí prvý set ovládli a para im stačila aj na zisk druhého dejstva. Po vyhranom prvom sete 25:14 viedlo VKP aj v druhom pohodlne už 17:9. Tréner Svidníka Jaroslav Vlk reagoval na nepriaznivú situáciu viacerými striedaniami s tým, že základnú šestku vrátil na palubovku v závere setu a pomer síl sa začal vyrovnávať. Set po výsledku 25:21 síce získali domáci, no súper naznačil, že o osude stretnutia nie je ani zďaleka rozhodnuté. „Do zápasu sme išli s jasným cieľom, lebo, ak by sme vyhrali, doma by sme mohli celú sériu ukončiť. VKP však v úvode využilo našu slabú koncentráciu, kedy nás rozpodávalo a my sme kopili chyby na prihrávke. Nevedeli sme sa presadiť zo žiadnej hernej činnosti a súperovi sme dávali lopty zadarmo. Prvý set zvládli domáci lepšie aj preto, lebo hrali kvalitne, emotívne a s nasadením. Jednoducho, vyšlo im všetko, na čo siahli s tým, že na nás doľahla nervozita z prvých nevydarených lôpt. V druhom sete som stiahol niektorých hráčov prvej šestky, aby si obzreli dianie na palubovke z lavičky. Pred koncom druhého setu som ich začal vracať späť do hry, aby sa pred tretím setom rozohrali. Už v jeho závere sme naznačili viaceré záblesky a zároveň sme vyslali signál, že sme schopní zápas otočiť,“ hodnotil prvé dva sety tréner VK Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

V úvode tretieho setu ešte viedlo VKP 9:4, no za stavu 10:8 prišiel na podanie J. Drobňák a dostal svoj tím do jednobodového vedenia. Hostí tento moment naštartoval a postupne svoj náskok natiahli na 15:20. Prvý setbal mali Svidníčania, ktorí ťažili zo zlepšenej obrany v poli a na sieti, za stavu 20:24. Hoci domáci stiahli na rozdiel bodu, posledné slovo patrilo hosťujúcemu M. Sopkovi. Špecifický priebeh mál štvrtý set. Prvých štrnásť lôpt si obaja súperi rozdelili medzi seba bod po bode rovným dielom. Prvú dvojbodovú sériu si na konto pripísali volejbalisti z hlavného mesta za stavu 7:7 a v ďalšom priebehu viedli 17:12. Svidníčania znížili na 17:15 a od tohto momentu prišla na rad séria ďalších štrnástich lôpt s pomerom 7:7. Vďaka nekompromisnému podaniu M. Malinu stiahla Slávia na 24:23, ale posledný bod v stretnutí išiel na konto VKP. „Po druhom sete sme si povedali, že je to naša posledná šanca urobiť niečo s výsledkom, preto sme pritvrdili servis a zariskovali v útoku. V treťom sete sme si podstatne viac pomohli podaním, kde sa presadil najmä J. Drobňák, ktorý dostal šancu a chytil sa jej. VKP sme odtlačili od siete a začala sa nám dariť obrana. Vzápätí sme boli dravejší v útoku a set sme získali v náš prospech. Podobne nám to išlo aj vo štvrtom sete, s výnimkou situácií, kedy nám padli ľahké ulievky alebo údery do postavenia. V koncovke nám tieto body chýbali a hoci sme sa snažili, náskok súpera sa nám už dotiahnuť nepodarilo,“ konštatoval J. Vlk.

Poslednou loptou v stretnutí sa však zápas neskončil, pretože domáci nahrávač Tomáš Hollý ešte videl z rúk rozhodcu červenú kartu. V emotívnom závere sa rázne za svoj tím postavil tréner J. Vlk, ktorý u arbitrov protestoval proti hrubému nešportovému správaniu sa mladého hráča VKP. „V zápasoch play off sa v návale emócií povie všeličo, ale od mladého hráča ako je Hollý sa nepatrí, aby smerom k našej lavičke vyslal urážlivú poznámku. Rozhodca to však počul a potrestal ho. Smerom k rozhodcom som vyštartoval preto, lebo sme si nezaslúžili, aby nás niekto za náš výkon urážal. Emócie v zápase rešpektujem, ale nevraživosť a stupňovanie nervozity medzi hráčmi, či fanúšikmi nad rámec považujem naozaj za zbytočné,“ hovoril pokojným hlasom kouč s bohatými medzinárodnými skúsenosťami.

V stredu bude mať VKP vo svidníckej športovej hale mečbal. V domácom tábore však na rozlúčku so semifinále nemyslia ani náhodou. J. Vlk hráčom ešte v Bratislave prikázal, aby tretí duel pustili z hlavy a myšlienky sústredili iba na odvetu. „V prvom rade musíme udržať na uzde emócie nielen hráčov, ale aj divákov. Volejbal je predsa len šport a ľudia by sa mali chodiť do hál zabávať. Emócie po víťaznej lopte boli, sú a budú, no treba to mať pod kontrolou. Za nás môžem povedať, že sa budeme koncentrovať iba na svoj výkon bez toho, aby sme venovali pozornosť vyhláseniam VKP na internete smerom k východnému Slovensku. Všetci sme odhodlaní športovo vrátiť sériu do Bratislavy. Verím, že podporovaní skvelým publikom podáme v domácom prostredí kvalitný výkon a vyrovnáme stav na 2:2,“ zdôraznil J. Vlk.

Druhá semifinálová dvojica:

VK Chemes Humenné – Spartak Myjava 3:0 ( 11, 14, 17) stav série 3:0. Humenné sa stalo prvým finalistom.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.