VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidník po dráme zdolal VTU Bratislava a stal sa víťazom základnej časti

VK Slávia Svidník – Volley Team Unicef Bratislava: 3:2 (-24, 22, 14, -22, 15)

V poslednom 18. kole volejbalovej extraligy mužov privítali v priamom súboji o víťaza základnej časti volejbalisti VK Slávia Svidník na domácej palubovke skúsené družstvo Volley Teamu Unicef Bratislava. Oboch súperov delil pred zápasom v tabuľke jednobodový rozdiel v prospech Svidníka. Jeho hráči tak museli zvíťaziť akýmkoľvek pomerom setov, ak si chceli definitívne udržať prvú pozíciu. V podobnej situácii ako domáci sa nachádzali aj hostia z Bratislavy, ktorí taktiež museli v tomto dueli zvíťaziť, ak chceli zosadiť Svidníčanov z čela tabuľky. Bratislavčania mali okrem toho v pláne oplatiť Svidníku aj prehru z domácej palubovky ešte v rámci 9. kola (1:3) a zabiť tak dve muchy jednou ranou. Naopak domáci volejbalisti mali v stretnutí jediný cieľ, a tým nebolo nič iné ako víťazstvo. Diváci, ktorí vytvorili v domácej športovej hale neuveriteľnú atmosféru, sa tak mohli tešiť na pekné volejbalové predstavenie.

V úvode prvého dejstva začali lepšie volejbalisti Svidníka, ktorí si do prvého technického time-outu vypracovali trojbodový náskok – 8:5. Ten sa im darilo umnou hrou udržiavať aj v ďalšom priebehu setu, a tak do druhého technického time-outu išli mužstvá za stavu 16:12 pre domácich. Svidníčania v tejto fáze setu podávali dobrý výkon, darilo sa im predovšetkým v útoku a taktiež aj v obrane v poli. Naopak Bratislavčania sa trápili najmä na servise a na prihrávke, čo malo negatívny vplyv na ich útočnú činnosť. Po time-oute sa však začala karta postupne obracať v prospech hostí, ktorí celkovo zlepšili svoju hru a výsledkom toho bolo vyrovnanie na 20:20 po úspešnom bloku R. Nemca. Následne sa v útoku presadil aj B. Demeter a hostia už viedli. Potom až do stavu 24:24 sa mužstvá ťahali bod po bode, ale posledné dve lopty napokon patrili Volley Teamu, ktorý získal set pomerom 24:26.

Začiatok druhého setu vyšiel domácim ako z rozprávky. Od stavu 2:2 si totiž šnúrou siedmich bodov pri podaní Ľ. Macka vypracovali sedembodový náskok, keď na 9:2 upravil svojim útokom výborne hrajúci M. Rajduga. Potom však skúsený hostia zabrali na plné obrátky. Začalo sa im dariť predovšetkým v útočnej fáze a na bloku, a po úspešnom útoku hrajúceho trénera B. Pistoviča stiahli náskok domácich na rozdiel jediného bodu – 12:11. Od tohto okamihu mali diváci možnosť vidieť vyrovnaný volejbal, pričom obidve mužstvá predvádzali dobrý volejbal s množstvom pekných útočných akcií. Svidníčania si neustále udržiavali jedno až dvojbodový odstup od súpera a to až do stavu 20:18. Vtedy sa v útoku presadil M. Rajduga, domáci tak získali trojbodový náskok, ten si už do konca setu ustrážili a získali ho v pomere 25:22.

Tretí set bol už od samotného začiatku v réžii hráčov Svidníka, ktorí si do prvého technického time-outu vypracovali štvorbodový náskok (8:4), ktorý si dobrou hrou udržiavali až do druhého technického time-outu – 16:12. Do tohto okamihu sa ešte Bratislavčania držali na dostrel od hráčov domáceho mužstva, no podobný kúsok ako v prvom sete sa im však zopakovať nepodarilo. Do konca setu im totiž domáci dovolili uhrať len dva body. Svidníčania v priebehu celého setu dominovali vo všetkých herných činnostiach, pričom hostia z Bratislavy urobili množstvo chýb na servise, prihrávke a v útoku. To sa odzrkadlilo aj na celkovom skóre setu – 25:14 v prospech Svidníka.

Vo štvrtom dejstve predvádzali mužstvá hneď od úvodu vyrovnaný volejbal. Ani jedno z nich si nedokázalo vo väčšine setu vytvoriť viac ako dvojbodový odstup od súpera (8:7, 15:16). Táto skutočnosť však platila len do stavu 17:18. Vtedy totiž dva útoky po sebe položil M. Hriňák a hostia viedli 17:20. Domácim sa ale podarilo vrátiť do hry, keď na 21:22 upravil presným útokom M. Rajduga. Ďalšie dve lopty však získali hostia, a hoci R. Száraz ešte svojim pekným útokom vykresal iskričku nádeje pre Svidník (22:24), tak posledné slovo v sete napokon patrilo B. Demeterovi. Bratislavčania ho tak získali v pomere 22:25 a zápas tým pádom smeroval do skrátenej hry.

Tá mala od začiatku vyrovnaný priebeh. No to platilo len do stavu 5:5, kedy hostia odskočili na rozdiel dvoch bodov a po úspešnom útoku B. Demetera si súperi menili strany za stavu 6:8. Po zmene strán zabrali Svidníčania na plný plyn a vývoj setu sa im dokonca podarilo otočiť, keď na 10:9 upravil blokom M. Rajduga. Následne však preukázali svoje skúsenosti hráči Volley Teamu, ktorí po bloku M. Hriňáka otočili stav na 11:13 v ich prospech. Domáci ale nezložili zbrane, keď najskôr na 14:14 vyrovnal svojim útokom M. Sopko a následne ho napodobnil aj R. Száraz a bolo 15:14. Hostia síce stačili vyrovnať (15:15), ale posledné dve lopty patrili hráčom Svidníka. Tí tak set získali pomerom 17:15 a vo vyrovnanom zápase zdolali hostí z Bratislavy 3:2 na sety.

Do tabuľky si Svidníčania pripísali dva body. Stali sa tak víťazmi základnej časti volejbalovej extraligy mužov, keď v šestnástich zápasoch našli premožiteľa iba raz a to v Bratislave, kde podľahli majstrovskému VKP 0:3.

Zostava VK Slávia Svidník: Feňo (C), Rajduga, Macko, Száraz, Drobňák, Malina (libero Barlík, Skasko, M. Sopko) Tréner J. Vlk

Zostava Volley Teamu Unicef Bratislava: Mikula, Demeter, Benčič, R. Nemec (C), B. Pistovič, M. Hriňák (liberovia M. Pipa a M. Csicsay, Križko, P. Pistovič, M. Hukel) Hrajúci tréner B. Pistovič

Ohlasy trénerov:

J. Vlk: „Pre nás to bol pomerne náročný zápas, pretože proti nám stálo družstvo, ktoré je kvalitné a v jeho kádri sa nachádza množstvo reprezentantov zvučných mien, ktorí majú nesmierne skúsenosti. Ale naši mladí hráči sa aj napriek tomu súpera nezľakli, hrali s ním vyrovnanú partiu a nedovolili mu uhrať potrebné víťazstvo. Týmto sme si uhájili prvé miesto po základnej časti, čo je pre klub a pre hráčov veľmi dobrá vizitka. No samotný duel bol veľmi ťažký, oproti ostatným zápasom sme si až tak nepomohli podaním, hlavne nám chýbali výborne servisy J. Drobňáka a trochu sme zaostávali aj útočne. No predovšetkým bojovným výkonom, najmä v tajbrejku, sme dnes súpera vo vynikajúcej atmosfére zdolali, za čo sa chcem hráčom a divákom poďakovať.“

B. Pistovič: „Myslím si, že to bol ozajstný súboj o prvé miesto v tabuľke, prišlo veľa divákov, čo Svidníku aj úprimne závidíme, no neviem presne povedať v čom boli domáci lepší alebo horší. My sme trochu slabšie podávali, takže Svidník to nemal na prihrávke až také náročné. Mrzí ma však najmä tá skutočnosť, že v takomto zápase nerozhodne chyba hráča, ale chyba rozhodcu, pretože rozhodujúci bod, ale aj dosť ďalších bodov na oboch stranách neurobil ani náš hráč, ani hráč Svidníka, ale niekto úplne iný.“

Súvisiace fotogalérie

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.