VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidník po Zvolene zdolal aj poslednú Nitru

VK Ekonóm SPU Nitra - VK Slávia Svidník: 1:3 (25, -19, -19, -11)

V 6. kole slovenskej volejbalovej extraligy mužov cestovali hráči VK Slávia Svidník na palubovku VK Ekonóm SPU Nitra. Slavisti, povzbudený domácim víťazstvom zo Zvolenom, chceli aj v Nitre bodovať naplno. Naopak Nitrania si chceli proti Svidníku pripísať prvé víťazstvo v sezóne. Svidníčania s výnimkou prvého setu, ktorý prehrali v koncovke držali vývoj zápasu vo vlastných rukách, keď vo štvrtom sete dovolili súperovi uhrať iba 11 bodov. Po víťazstve 3:1 si tak pripísali dôležite tri body.

Tréner VK Slávia Svidník J. Vlk: "Nastúpili sme proti družstvu, ktoré ešte doposiaľ nevyhralo, a nechceli sme byť prvými, ktorí by sme proti nemu stratili body. Nitra začala veľmi agresívne a odvážne, vytvorila si náskok a my sme mali čo robiť, aby sme prvý set ako tak zdramatizovali. To sa nám v koncovke setu aj podarilo, ale nepodarilo sa nám set už dotiahnuť do víťazného konca. V tomto sete nám nevychádzali hlavne útoky, čo bolo spôsobené jednak malou agresivitou a tiež aj nervozitou chalanov. No od druhého setu sme začali hrať svoj volejbal, výborne sme bránili na sieti, začali sme sa čoraz viac útočne presadzovať a taktickým podaním sa nám podarilo dostať súpera pod tlak. Od polovice setu sme si vytvorili náskok a ten sme si udržali až do jeho konca. Takýto priebeh mali potom aj ďalšie dva sety, Nitru sme v nich do ničoho nepustili a v zápase sme napokon zvíťazili. Je to veľmi dôležité víťazstvo, pretože Nitra bude aj naďalej trápiť súperov a bude hrať lepšie a lepšie."

Zostava VK Slávia Svidník: Feňo (C), Tholt, Száraz, Faron, Drobňák, Malina (libero Barlík, Macko) Tréner J. Vlk

Zostava VK Ekonóm SPU Nitra: Šompľak, J. Hukel, Krajčík, Pavelka, Gál, Czápa (libero Hruboška, Kempa, Porubský, Vavro, Mikušovič). Tréner: D. Oravec