VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidník prepísal postupom históriu

Volejbalisti VK Slávia Svidník pokračujú v prepisovaní klubovej histórie. Po víťazstve základnej časti a 3. mieste v nadstavbe si pripísali na konto ďalší úspech, ktorým je postup do semifinále, o čom rozhodol štvrtý štvrťfinálový duel na palubovke VK STU Bratislava. Svidníčania nastupovali na stretnutie v PKO s vedomím, že domáci majú na krku nôž a vyhecovaní suverénnym sobotňajším víťazstvom neponechali nič na náhodu ani v hlavnom meste. Zverenci trénera Jaroslava Vlka mali zápas pod kontrolou od prvého setu, v ktorom si postupne vypracovali trojbodový náskok. Od stavu 12:12 držali opraty pevne vo svojich rukách a istotu vo vlastných radoch premenili na zisk setu pomerom 20:25. V úvode druhého dejstva držal STU nad vodou najmä M. Jankovič. Tento fakt platil do stavu 10:8, pretože v ďalšom priebehu Svidník ovládol dianie na palubovke a set získal rozdielom šiestich lôpt. Najviac volejbalovej drámy priniesol tretí set, v ktorom hostia viedli 13:17, ale súper pri podaní M. Májeka otočil na 18:17. V koncovke však domáci pokazili dve podania a M. Malina pri druhom mečbale nezaváhal. „Po prehranom prvom bratislavskom zápase, kedy sme podali ustráchaný výkon, som povedal, že ďalší duel na pôde súpera bude z našej strany podstatne lepší. Chlapcov postavili na nohy naše domáce výsledky a dnes už išli za víťazstvom sebavedomo. Nebyť hluchej fázy v treťom sete, mohli sme mať pod kontrolou celý zápas. Na druhej strane, domácich sme síce postavili na chvíľu na nohy, ale o to krajšie vyznela koncovka celého stretnutia, keď sme vyhrali v hale, kde väčšina domácich hráčov vyrastala. Postúpiť cez tím s bohatými skúsenosťami zo zahraničia, či reprezentácie je pre mojich zverencov satisfakciou a motiváciou do ďalšej práce. Štvrté stretnutie sme vyhrali preto, lebo nikto z nás neveril, že tento zápas môžeme prehrať,“ hodnotil tréner VK Slávia Svidník J. Vlk.

Svidníčania sa na vrchol sezóny pripravovali od januára. Pri troch prehrách v nadstavbovej časti J. Vlk zdôrazňoval, že prioritou je gradácia výkonnostnej krivky práve v play off. Štvrťfinále medzi VK Slávia a STU bolo aj o strete dvoch koncepčných filozofií. Východniari stavili na mladý kolektív doplnený o M. Sopka ml., pričom P. Kalný vyskladal tím zo zvučných mien s bohatými športovými životopismi. Po treťom meraní síl kapitán Svidníka Kamil Feňo povedal, že jeho tím má vyrovnanejší káder a duel v PKO mu dal jasne za pravdu. „Vo štvrťfinále sa ukázali naše kvality a zohranosť z celej sezóny. STU začalo budovať mužstvo až v januári a okrem toho ani jeden zápas neodohrali v zostave, v ktorej nastupovali proti nám. Navyše, v skupine o 5. – 10. miesto sa nedostávali pod tlak, s akým sa stretli v zápasoch s nami. Som rád, že sme ukázali naše kvality, lebo postupom chalani potvrdili, že základnú časť sme nevyhrali náhodou. Z našej strany sme teda podali dôkaz, že koncepčná práca je viac ako rýchlo vyskladaná skladačka s cieľom víťaziť za každú cenu,“ zdôraznil J. Vlk.

V semifinále čaká na Svidník ďalší bratislavský celok VKP. Do konca týždňa nechá J. Vlk hráčov oddychovať a prípravu na najbližší duel, ktorý je opäť v PKO na programe 26. marca, začnú pod Duklou v pondelok. „Chalani dostanú pár dní voľno. V piatok pôjdeme do posilňovne a cez víkend sa budeme venovať iba regenerácii. Pred STU sme trénovali aj v sobotu a nedeľu, preto si hráči po náročnej sérii zaslúžia oddych. Keďže chlapci potrebujú skĺbiť aj študijné povinnosti, s tréningom začneme v pondelok,“ načrtol najbližší program Svidníčanov J. Vlk.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.