VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidník proti Myjave bez straty setu

VK Slávia Svidník – VO TJ Spartak Myjava: 3:0 (16,24,23)

V 11. kole slovenskej volejbalovej extraligy mužov, ktoré sa hralo netradične vo štvrtok, privítali volejbalisti VK Slávia Svidník na domácej palubovke hráčov VO TJ Spartak Myjava. Prvé vzájomné meranie síl týchto dvoch súperov, ešte v 2. kole, malo dramatický priebeh so šťastnejším koncom pre Svidníčanov. Tí otočili vývoj stretnutia z 0:2 na sety v ich neprospech na 3:2 a zo Záhoria si odviezli dva body. Myjava tak mala Svidníku pod Duklou čo vracať a diváci sa tak mohli tešiť na zaujímavé a kvalitné volejbalové predstavenie, v ktorom boli miernymi favoritmi domáci volejbalisti.

V úvode prvého setu však mali navrch volejbalisti Myjavy, ktorí si do prvého technického time-outu dokázali vytvoriť dvojbodový náskok (6:8) a ten sa im podarilo krátko po ňom dokonca zvýšiť až na štyri body – 6:10. Za tohto stavu sa podarilo domácim postupne zlepšiť ich celkový herný prejav, čoho výsledkom bolo vyrovnanie stavu na 13:13 zásluhou esa J. Drobňáka. Do druhého technického time-outu sa napokon podarilo domácim po útoku Ľ. Macka vývoj setu otočiť vo svoj prospech – 16:15. Po time-oute začali hráči hostí robiť množstvo chýb na prihrávke a v útoku, naopak domáci volejbalisti v tejto fáze dominovali vo všetkých herných činnostiach a tak dovolili Myjave uhrať už len jeden bod a set získali v pomere 25:16.

Úvod druhého dejstva mal pomerne vyrovnaný priebeh, mužstvá sa ťahali bod po bode, pričom zásluhou úspešného útoku P. Valašteka šli do prvého technického time-outu s jednobodovým vedením Myjavčania – 7:8. Po ňom sa podarilo hosťom vytvoriť si postupne štvorbodový náskok (10:14) a ten si celkovo dobrou hrou v poli, na sieti a v útoku udržiavali aj po druhom technickom time-oute (13:16). To však platilo len do stavu 20:22, kedy najskôr úspešne zakončil útočnú kombináciu M. Malina a následne zaznamenal eso M. Rajduga a bolo vyrovnané (22:22). Vývoj setu tak smeroval do dramatickej koncovky, v ktorej mali napokon pevnejšie nervy domáci hráči a set získali pomerom 26:24.

Začiatok tretieho setu patril domácim volejbalistom, ktorí si do prvého technického time-outu dokázali vypracovať štvorbodový náskok – 8:4. Ten sa Svidníčanom podarilo udržať až do druhého technického time-outu (16:12). V tejto časti setu dominovali domáci hráči predovšetkým v útočnej fáze a na servise, pričom hostia kopili chyby najmä na prihrávke, z čoho následne pramenili ich nerazantné a nepresné útoky. Takýto obraz hry mali diváci možnosť vidieť až do stavu 22:18, kedy úspešne zaútočil M. Malina a zdalo sa, že domáci už drámu nepripustia. Opak bol však pravdou, pretože za tohto stavu zobral zodpovednosť do svojich rúk hosťujúci kapitán A. Barbierik a sériou jeho bodov v útoku a na servise sa Myjave podarilo vyrovnať na 23:23. To bolo však zo strany hostí v tomto sete všetko, pretože posledné dve lopty patrili Svidníku, ktorý aj tento set získal vo svoj prospech pomerom 25:23 a v celom zápase zvíťazil 3:0 na sety.

Svidníčania si tak do tabuľky zaslúžene pripísali tri body, naopak hostia z Myjavy aj napriek sympatickému výkonu odchádzali domov naprázdno.

Zostava VK Slávia Svidník: Feňo (C), Rajduga, Faron, Macko, Drobňák, Malina (libero Barlík) Tréner J. Vlk

Zostava VO TJ Spartak Myjava: Malčík, Barbierik (C), Durec, Makovec, Valaštek, Minárik (libero Ochodnický, Vavro, Gálik, Priesol, Dekan) Tréner L. Vašina

Ohlasy trénerov:

J. Vlk: „Po takých našich menej úspešných stretnutiach, či už s Nitrou alebo s Prešovom, kde naša hra nebola veľmi oslnivá, sme chceli dnes podať omnoho lepší výkon a myslím, že sa nám to proti dosť silnej Myjave aj podarilo. Chalani hrali koncentrovane a v dôležitých pasážach stretnutia sme si vždy pomohli sériami smečovaných podaní Rajdugu, Drobňáka a Malinu. To bolo veľmi dôležité, pretože sme stále ušli súperovi o niekoľko bodov, a hoci koncovka druhého a tretieho setu bola dramatická, tak si myslím, že sme boli lepší v každej hernej činnosti a tiež aj volejbal v tejto znovu výbornej atmosfére bol dobrý a ľudia sa mali na čo dívať. Aj napriek tomu však máme čo zlepšovať, no konkurencia v družstve je silná, chalani neustále na sebe pracujú a tak verím, že do budúcna to bude lepšie a lepšie.“

L. Vašina: „V podstate zápas s výsledkom 3:0 zodpovedal momentálnym silám na ihrisku a myslím si, že diváci videli dobrý volejbal, len škoda, že sa nám nepodarilo uhrať aspoň jednu koncovku setu, aby sme to trocha zdramatizovali. Avšak v tomto stretnutí sme urobili zásadné chyby na príjme podania a od toho sa to všetko odvíjalo, pretože myslím, že sme dostali pomerne veľa es a domáci nás zatlačili dobrým servisom. Aj napriek tomu je škoda, že sa nám nepodarilo uhrať aspoň jeden set z dvoch, ktoré sa rozhodovali v koncovke. Domáci však hrali dobre a zaslúžene zvíťazili, k čomu im samozrejme blahoželám.“