VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidník sa na VKP pripravoval v Poľsku

Finále Slovenského pohára vo volejbale mužov ponúklo v extraligovom kalendári účastníkom najvyššej súťaže voľný víkend. Dvojtýždňový priestor sa kluby rozhodli využiť na doladenie formy pred záverom nadstavbovej časti a blížiacim sa play off. Volejbalisti VK Slávia Svidník trénovali v dvoch koncepčných blokoch s tým, že prvý týždeň sa venovali kondičnej príprave. Postupne však začal tréner Jaroslav Vlk klásť dôraz na herné činnosti, pretože dnes čaká na Svidníčanov dôležitý duel s VKP Bratislavou. K naplneniu víťazného cieľa by mali napomôcť aj dve stretnutia s 8. tímom najvyššej poľskej súťaže Fart Kielce. Prestíž duelu dvíha fakt, že v drese Poliakov pôsobí až pätica hráčov s reprezentačným životopisom. „Možnosť zahrať si s Kielcami sme iba privítali, pretože proti kvalitnému súperovi môžeme nazbierať ďalšie cenné skúsenosti. Tento týždeň sa viac venujeme hernej stránke a zápasy v Poľsku by nás mali vrátiť do zápasového rytmu. Zároveň si chceme vyskúšať viaceré možnosti našej hry, aby sme proti VKP mohli nastúpiť dostatočne rozohraní. Tento zápas je pre nás veľmi dôležitý a preto sme mu prispôsobili celý systém prípravy,“ zdôraznil tréner VK Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

Náboj zápasu Svidník – VKP zvýrazňuje fakt, že obidvaja súperi deklarovali záujem štartovať do play off minimálne z druhého miesta. Papierovo sa očakáva vyrovnaný zápas, no lepšou bilanciou sa v aktuálnej sezóne môžu pochváliť Svidníčania, ktorí v základnej časti vyhrali na pôde súpera 3:1 a doma ho zdolali 3:0. V nadstavbe skončilo prvé meranie síl po vyrovnanom priebehu 2:3 v prospech bratislavských policajtov. Pozitívom pre domácich je, že do tréningového procesu sa vrátil M. Faron a M. Rajduga zvíťazil nad virózou. „Už aj forma našej prípravy v priebehu tohto týždňa, kedy sme ustúpili od kondičnej zložky, svedčí o tom, že tomuto zápasu prikladáme veľkú vážnosť. Celý týždeň sa pripravujeme na kvalitnú útočnú hru súpera, ktorú by sme chceli eliminovať zodpovedným taktickým prístupom a koncentrovaným výkonom v obrane. Za každých okolností nás čaká zaujímavý súboj, na ktorý sa tešíme,“ poznamenal J. Vlk.

Tréner VK Slávia uspel aj v ankete o najlepšieho trénera za rok 2010, keď v hlasovaní kolegov trénerov, funkcionárov a novinárov získal 13 bodov a obsadil štvrtú priečku. Pred ním skončili víťaz E. Zanini (reprezentačný tréner Slovenska), Richard Vlkolinský (VK Chemes Humenné) a Ľuboslav Šalata (Slávia VK PU Prešov). „V prvom rade považujem za pozitívne, že verejnosť si zafixovala Svidník ako klub, ktorý napreduje. Hoci ma moje zaradenie na 4. miesto teší, nehodnotím ho nadnesene, lebo z nášho pohľadu sme dosiahli zatiaľ len čiastkový výsledok. Keďže sme ešte na začiatku práce, sústreďujem sa iba na to, aby sa progres mužstva nezastavil,“ uviedol J. Vlk.

Výsledok prípravných zápasov:
KS Fart Kielce - VK Slávia Svidník 4:0 (16,20,26,16) a 2:2

Imrich Makó

Súvisiace fotogalérie

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.