VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidník si zo Zvolena odviezol plný počet bodov

MVK Lokomotíva Zvolen - VK Slávia Svidník: 1:3 (-25, -20, 23, -27)

V 14. kole slovenskej volejbalovej extraligy mužov cestovali hráči VK Slávia Svidník na palubovku MVK Lokomotíva Zvolen. V aktuálnom súťažnom ročníku išlo už o štvrté vzájomné meranie síl medzi týmito dvoma súpermi, pričom predtým sa dva merania síl uskutočnili v rámci 1. kola Slovenského pohára a jeden duel zviedli obe mužstva ešte v rámci 5. kola extraligy. Pritom dva z týchto troch zápasov skončili víťazstvom Svidníka, no v poslednom meraní síl v rámci odvety 1. kola SP boli úspešnejší Zvolenčania, ktorí zvíťazili vo Svidníku pomerom 2:3. Svidníčania tak mali Zvolenu čo oplácať, naopak Zvolen sa chcel Svidníku revanšovať za extraligovú prehru 3:0 vo Svidníku. Diváci sa tak mohli tešiť na zaujímavé meranie síl, v ktorom boli miernými favoritmi hostia zo Svidníka.

Úvod prvého setu priniesol vyrovnaný volejbal, mužstvá sa ťahali bod po bode, pričom do prvého technického time-outu išli v jednobodovom vedení hostia - 7:8. Rovnaký priebeh hry mali diváci možnosť vidieť aj v ďalšej časti setu, no len dostavu 13:14. Vtedy totiž uspel v útoku M. Rajduga a následne zablokoval útok domácich Ľ. Macko a tak v čase druhého technického time-outu viedli hostia o tri body - 13:16. O tento náskok však Svidníčania v ďalšej fáze setu prišli. Zvolenčania totiž celkovo zlepšili svoju hru a vývoj setu otočili, keď na 23:22 upravil presným útokom M. Hrušík. Odvtedy sa mužstva opäť ťahali bod po bode a to až do stavu 25:25, kedy položil dva útoky J. Drobňák a Svidník tak získal prvý set pomerom 25:27.

Začiatok druhého dejstva vyšiel lepšie Svidníčanom, ktorým sa postupne podarilo dobrou hrou v útoku vytvoriť si šesťbodový náskok (4:10) a ten si postupne udržiavali až do konca setu, ktorý získali v pomere 20:25. V tomto sete hostia dominovali vo všetkých herných činnostiach, naopak domáci sa trápili na prihrávke, z čoho následne plynuli ich nerazantné a nepresné útoky.

V treťom sete začali lepšie domáci, ktorí zlepšili svoj výkon predovšetkým v útoku a postupne si tak vypracovali štvorbodový náskok - 12:8. Ten sa síce hosťom podarilo po úspešnom útoku M. Rajdugu skorigovať na jeden bod - 13:12, no ďalšie tri lopty získali domáci a tak pri druhom technickom time-oute svietil na ukazovateli skóre stav 16:12. Tento náskok si už domáci ustrážili a tretí set získali v pomere 25:23.

Štvrtý set mal vzácne vyrovnaný priebeh a to od jeho začiatku až do konca. Ani jednému družstvu sa totiž nepodarilo vytvoriť si viac ako dvojbodový náskok a tak o osude setu musela rozhodovať až dramatická koncovka, v ktorej mali pevnejšie nervy hráči Svidníka. Za stavu 27:27 totiž úspešne zaútočil M. Malina a následne pokazil svoj útok M. Hrušík a Svidník tak získal toto dejstvo v pomere 27:29 a v celom zápase zvíťazil 1:3 na sety.

Zo Zvolena si tak Svidníčania odviezli za víťazstvo tri body a udržali sa na čele extraligovej tabuľky. Naopak domáci volejbalisti vyšli v tomto zápase bodovo naprázdno.

Zostava MVK Lokomotíva Zvolen: M. Orolín (C), Hrušík, J. Orolín, Michalec, Slezák, Kišš (libero M. Senko, Dvořák)

Zostava VK Slávia Svidník: Feňo (C), Rajduga, Száraz, Macko, Drobňák, Malina (libero Barlík, Faron, Závacký, Skasko, Sopko)