VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidník vykročil za bronzom úspešne

Volejbalisti VK Slávia Svidník vstúpili do bojov o bronz správnou nohou. V meraní síl proti VO TJ Spartak Myjava boli papierovým favoritom, čo na palubovke potvrdili hladkým víťazstvom 3:0. Svidníčania kontrolovali priebeh celého zápasu a súpera držali v bezpečnej vzdialenosti od úspešného výsledku. V každom z troch setov si vypracovali minimálne päťbodový náskok, ktorý si už v koncovkách ustrážili. Myjavčania najviac hrýzli v druhom sete, kedy zo 16:11 vyrovnali na 18:18, ale viac im už domáci nedovolili. Svidník zvíťazil 25:15, 25:21, 25:19 a hoci v sérii vedie 1:0, tréner Jaroslav Vlk upozorňuje na rezervy. „Zápas sme chceli držať pevne v našich rukách, čo sa nám aj darilo, ale úrovňou sme sa nepriblížili duelom s STU alebo VKP. V našej hre mi chýbalo viac dravosti a celkový výkon nebol úplne stopercentný, ako by so si predstavoval. Na druhej strane, stále sme mali navrch a vďaka dobrej obrane sme nepustili do hry najlepšieho hráča súpera Barbierika. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene, ale nesmieme sa uspokojiť, lebo v Myjave nám takýto výkon stačiť nemusí,“ hodnotil tréner VK Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

Svidníčania ostali tesne pred bránami finále, no J. Vlk hráčom už v Bratislave prízvukoval, aby sériu s VKP pustili z hlavy a sústredili sa na ďalšieho súpera. Vo Svidníku zažívajú historicky najlepšiu sezónu, ktorú by hráči a realizačný tím chceli vyšperkovať ziskom bronzových medailí. „Sklamanie sa z hláv nestratí v priebehu pár dní, pretože chlapcov od finále delil jeden zápas. Našou ďalšou motiváciou je však zisk prvej medaily pre Svidník a to nás poháňa dopredu. Keďže ani Myjava nechce predať kožu lacno, na jej pôde nás určite nečaká ľahké stretnutie. Na nás možno ešte doľahol posledný bratislavský duel, ale verím, že týmto víťazstvom sa opäť nakopneme a sériu dotiahneme do víťazného konca,“ uviedol J. Vlk.

Kouč VK Slávia si uvedomuje, že v Myjave čaká na jeho hráčov iný zápas. Napriek tomu patrí honor favorita opäť Svidníku, ktorý bude chcieť uspieť, aby už najbližšiu stredu mohol v domácej športovej hale oslavovať zisk bronzu. „V Myjave nás čaká búrlivejšie prostredie, ktoré bude domácich tlačiť dopredu. Hra súpera je postavená na Barbierikovi, ale zabudnúť nesmieme ani na ďalších hráčov. V prvom rade musíme dobre podávať, brániť a hlavne hrať bez chýb. Medailu chcú aj Myjavčania a doma budú silní. Naším prianím je ukončiť sériu v ďalšom stretnutí vo Svidníku, no najskôr musíme zvládnuť zápas u súpera,“ nechcel predbiehať udalosti J. Vlk.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.