VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidník zdolal mladíkov z Trenčína a udržal si druhú priečku

ATC Trenčín COP – VK Slávia Svidník: 1:3 (-22, 23, -19, -17)

V 10. kole slovenskej volejbalovej extraligy mužov cestovali hráči VK Slávia Svidník na palubovku ATC Trenčín COP, kde chceli nadviazať na predchádzajúce víťazstvá proti Prešovu a Volley Teamu Unicef Bratislava. Naopak Trenčania si chceli na svoje konto pripísať druhé víťazstvo v sezóne a odlepiť sa tak z posledného miesta v tabuľke. Favoritmi duelu však boli hosťujúci volejbalisti zo Svidníka.

Úvod prvého setu priniesol pomerne vyrovnaný volejbal, no do prvého technického time-outu si dokázali hosťujúci hráči vypracovať trojbodový náskok – 5:8. Ten si však v ďalšom priebehu prvého dejstva nedokázali udržať, pretože domáci po nepresnom útok R. Száraza vyrovnali na 10:10. Od tohto stavu sa mužstvá ťahali bod po bode, pričom diváci mali možnosť vidieť pomerne veľa pokazených podaní na oboch stranách. Takýto priebeh hry vydržal len do stavu 17:19. Vtedy zastavil útok domácich výborným blokom Ľ. Macko, následne pokazil prihrávku domáci T. Halanda a Svidník viedol štvorbodovým náskokom – 17:21. Ten si už hostia umnou hrou ustrážili a set získali pomerom 22:25.

Začiatok druhého dejstva bol vyrovnaný do stavu 6:6. Vtedy sa dvakrát predviedol na podaní J. Drobňák a Svidník viedol počas prvého technického time-outu o dva body 6:8. Po time-oute však dokázali, podobne ako v prvom sete, domáci vyrovnať na 10:10, pričom od tohto stavu až do druhého technického time-outu sa mužstvá ťahali bod po bode (16:15). V tejto časti mali diváci možnosť vidieť vyrovnaný volejbal s množstvom kvalitných útokov z oboch strán. Po time-oute však začali hostia kopiť chyby v útočnej fáze a Trenčania si tak vypracovali štvorbodový náskok (21:17). Svidníku sa síce podarilo postupne vyrovnať stav na 23:23, ale posledné dve lopty patrili domácim volejbalistom, ktorí tak získali set v pomere 25:23.

Tretí set mal v úvode rovnaký priebeh ako predchádzajúce dva, pričom do prvého technického time-outu šli hostia s dvojbodovým náskokom – 6:8. Po time-oute si Svidníčania tento náskok umnou hrou udržiavali. Navyše za stavu 9:12 sa na podanie postavil M. Faron, s ktorého servisom mali domáci obrovské problémy a Svidník si tak vypracoval šesťbodový odstup – 9:15. V tejto časti setu predvádzali volejbalisti Svidníka dobrú hru v poli a v obrane na sieti, zatiaľ čo Trenčania sa trápili na prihrávke a kopili chyby v útoku. Práve preto si hostia svoj náskok udržiavali aj v ďalšom priebehu setu, ktorý napokon získali pomerom 19:25.

Vo štvrtom sete začali lepšie hostia, ktorí si pri podaní M. Farona a po chybách volejbalistov Trenčína na prihrávke vypracovali štvorbodový náskok – 4:8. Ten hostia postupom času zveľadili až na sedem bodov (7:14). Potom síce pri podaní S. Podstupku pokazil dva útoky M. Malina, no aj napriek tomu počas druhého technického time-outu svietil na ukazovateli skóre stav 11:16. Po time-oute pokračovali Svidníčania v dobrej hre v poli a na sieti, darilo sa im aj v útoku, čím si dokázali vytvoriť až osembodový odstup od súpera – 14:22. Za tohto stavu už hostia drámu nepripustili a set získali v pomere 17:25 a v zápase zvíťazili celkovo 1:3.

Do tabuľky si tak Svidníčania pripísali tri body a uhájili si druhé miesto, naopak Trenčín vyšiel bodovo naprázdno a v tabuľke ostáva posledný.

Zostava ATC Trenčín COP: Podstupka, Galandák, Mlynarčík, Demčák (C), Halanda, Sťahuliak (libero Vydarený, Ludha, Kuchárik, Brajer) Tréner E. Gábor

Zostava VK Slávia Svidník: Feňo (C), Rajduga, Macko, Száraz, Drobňák, Malina (libero Barlík, Skasko, Faron) Tréner J. Vlk