VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidník získal historický bronz

Volejbalisti VK Slávia Svidník ukončili historicky najúspešnejšiu klubovú sezónu ziskom 3. miesta. Zverenci trénera Jaroslava Vlka viedli v sérii s TJ VO Spartak Myjava 2:0 a keďže v stredu pred svojimi fanúšikmi podľa očakávania nezaváhali, mohol im po stretnutí prezident Slovenskej volejbalovej federácie Ľubor Halanda rozdať medailovú sadu s bronzovým leskom. Aj vďaka prispeniu Myjavy sa hral pod Duklou zaujímavý volejbal s viacerými atraktívnymi výmenami, nad ktorými sa však, predovšetkým v domácom tábore, vznášali na maximum nakumulované športové a fanúšikovské emócie. Hostia hrýzli najmä v prvom sete, kedy viedli 7:11 a v závere stiahli na 22:21. V ďalšom priebehu už dominovali Svidníčania a hoci akademické, či štatistické debaty išli v tomto meraní síl bokom, spomenieme ešte úvod tretieho setu. Domáci sa v ňom ujali vedenia 8:1, z čoho šesť bodov patrilo Ľubošovi Mackovi. Jeho individuálna exhibícia na sieti, či podaní ešte viac zúrodnila výbornú atmosféru v športovej hale. Svidník vyhral tretí zápas a celú sériu 3:0, vďaka čomu mohli hráči, realizačný tím a funkcionári rozbaliť za asistencie fanúšikovského standing ovation oslavy so všetkým, čo k tomu patrí. „Tento typ zápasov býva najťažší s tým, že ani Myjavčania neboli odovzdaným súperom. Očakávali sme podobný priebeh, ale aj za podpory divákov sa naša kvalita nakoniec predsa len prejavila. Som rád, že sme sériu o 3. miesto ukončili práve pred našimi fanúšikmi. Myslím si, že po dlhej a náročnej sezóne s ťažkými zápasmi v play off proti STU, či VKP sme si tento záver zaslúžili. Na druhej strane, zápasy s Myjavou nemali rovnakú kvalitu ako predchádzajúce stretnutia, ale cením si, že po menšom sklamaní, keď sme nepostúpili do finále, chlapci zdvihli hlavy a zvíťazili,“ hodnotil spokojný tréner VK Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

Hráčska a trénerská kariéra Jaroslava Vlka potvrdzuje, že úspechy sa neho lepia s konštantnou pravidelnosťou. Skúsený volejbalový odborník prišiel do Svidníka v máji a mužstvo vytiahol na konečné 3. miesto. Okrem toho s mladým tímom zaznamenal výrazný kvalitatívny progres, čím postavil pevné základy pre ďalšie ambície smerujúce k novej sezóne. „Keď som v máji prišiel do Svidníka, pýtali sa ma novinári, prečo som si z viacerých ponúk vybral práve tento klub. Moja odpoveď bola: Preto, lebo ľudia vo Svidníku ma presvedčili, že volejbal robiť vedia, vytvorili nám výborné podmienky a sú pre tento šport zapálení. Mojím prianím bolo dopriať funkcionárom a fanúšikom radosť z úspechu. Som rád, že to vyšlo a dnes sú všetci okolo šťastní. Táto sezóna nebola jednoduchá, no o to viac ma teší, že naša tvrdá práca priniesla ovocie v podobe bronzových medailí,“ uviedol J. Vlk.

Hoci šampanské vo svidníckej športovej hale striekalo na všetky strany, J. Vlk sa už pozeral do budúcnosti. V priebehu sezóny viackrát zdôraznil, že v klube našiel zázemie rešpektujúce koncepčné metódy a preto verí, že úspešný záver súťažného ročníka 2010/2011 bude zároveň bianco šekom na energiu pre novú sezónu. „Veril som, že by sme mohli postúpiť až do finále, lebo ako jediní sme štyrikrát porazili nového majstra, pričom v play off v našej hale VKP nevyhralo. Z tohto pohľadu cítim istú dávku sklamania, no musíme si uvedomiť, že toto mužstvo ešte musí dozrievať. Pred nami je ďalšia cesta na vyššie méty, ale všetko chce čas. Tento rok zmeníme letnú prípravu, ktorá bude v porovnaní s predchádzajúcou tvrdšia. Keďže úspech hráčov určite naštartoval, dostanú zabrať ešte viac,“ dodal s iskrou v očiach a úsmevom na tvári J. Vlk.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.