VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / T. Skasko: Do spoločnej kasy v kabíne prispejem rád

Výsledky volejbalistov VK Slávia Svidník v aktuálnej sezóne neostali bez povšimnutia ani medzi trénermi, funkcionármi a novinármi hlasujúcimi v ankete o najlepšieho slovenského volejbalistu za rok 2010. Z kádra zverencov trénera Jaroslava Vlka sa najvyššie, na 12. mieste, umiestnil blokár Tomáš Skasko, pred ktorého sa dostali iba piati hráči pôsobiaci v slovenských kluboch - Humenčania M. Jakubov s M. Hriňákom, A. Barbierik z Myjavy a nová posila STU Bratislava Richard Nemec. Víťazom ankety sa stál hráč talianskeho Citta di Castello Martin Nemec. Zo Svidníčanov bodoval na 18. priečke aj kapitán Kamil Feňo. „Moje umiestnenie v ankete ma na jednej strane prekvapilo, no zároveň i potešilo. Každý, kto ide s kožou na trh, v našom prípade volejbalový, je určite rád, ak si ho niekto všimne a ocení jeho prácu. Mňa tento výsledok motivuje k tomu, aby som ďalej poctivo pracoval a napredoval. Po vydarenej prvej polovici sezóny v drese Svidníka je to pre mňa ďalší príjemný zážitok a už teraz sa teším na záver sezóny,“ uviedol Tomáš Skasko.

Dvadsaťročný volejbalista však s najväčšou pravdepodobnosťou neujde ani pozornosti spoluhráčov, pretože pre podobné momenty má kabína vlastný sadzobník. T. Skasko s úsmevom poznamenal, že s tým počíta a v žiadnom prípade sa plateniu účtov nebráni. „Ešte sme sa o tom nebavili, ale v kabíne máme spoločnú kasu, do ktorej určite rád prispejem. Musíme si uvedomiť, že volejbal je kolektívna hrá a bez podpory spoluhráčov by nikto z nás nič nedosiahol. Preto sa s chlapcami o moje umiestenie podelím rád,“ dodal T. Skasko.

Svidník zablikal v tejto sezóne na slovenskej volejbalovej mape naozaj neprehliadnuteľným spôsobom. Po etablovaní sa v extralige vybuchla klubová koncepcia prvým miestom po základnej časti. Slávia nestačila na svojich súperov iba v dvoch zápasoch, pričom vyhrala štrnásť stretnutí za sebou. „Možno viacerí boli našim víťazstvom základnej časti prekvapení, ale v prvom rade treba za tým vidieť poctivý prístup celého tímu. Máme dobré vyskladané mužstvo, ktorého sila bude ešte rásť. Za základ nášho úspechu považujem kolektív. Odkedy hrám volejbal s lepšou partiou som zatiaľ naozaj nespolupracoval,“ zdôraznil T. Skasko.

Víťazstvo základnej časti je v prípade Svidníka doterajším historickým maximom. Volejbal sa pod Duklou katapultoval na prvé miesto, čomu zodpovedá aj podpora fanúšikov a verejnosti. V športe vo všeobecnosti platí, že pokiaľ sa mužstvu darí, nechýba v ňom pohoda a vtedy hráči hrajú ako v reklame na nemenovaný energetický nápoj. „V aktuálnej sezóne sa mi najviac do pamäti vrylo naše prvé víťazstvo nad VKP. Pre volejbalové Slovensko to bolo o to väčšie prekvapenie, že sme vyhrali na pôde súpera. Spomínať budem aj na náš televízny duel s Myjavou. Nielenže som hral prvýkrát pred kamerami ja, ale premiéra to bola aj pre klub,“ uviedol T. Skasko.

Dvanástym miestom v ankete o najlepšieho slovenského volejbalistu T. Skasko iba potvrdil vizitku bývalého mládežníckeho reprezentanta. Keďže vo Svidníku pracujú koncepčne a s trpezlivosťou, pod vedením trénera J. Vlka dostane 207-centimetrový hráč určite dostatok príležitostí, aby jeho meno v nominácii E. Zaniniho nechýbalo. „Myslím si, že každý hráč sníva o reprezentácii a ja nie som výnimkou. Snažím sa pracovať poctivo, aby som ďalej napredoval, no uvedomujem si, že som ešte mladý a celú kariéru mám pred sebou. Momentálne sa však sústreďujem iba na klubové povinnosti. Našim cieľom je prvá štvorka a pokiaľ by sme sa dostali vyššie, bolo by to pre nás príjemným bonusom,“ vysvetľoval T. Skasko.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.