VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Tomáš Skasko: „Plány a ambície sú len tie najvyššie“

Je za nami pre Svidník najúspešnejšia sezóna. Aké dojmy a pocity vo Vás doznievajú s odstupom času?
„Pocity sú len tie najkrajšie, aj keď ma mrzí vypadnutie v semifinále s VKP Bratislavou. Boli sme blízko. No tak to asi malo byť. Asi by sme preskočili veľa stupienkov na pomyselnom rebríčku úspechov“.

Ako by ste zhodnotili sezónu z pohľadu Vašej osobnej výkonnosti?
„Zo začiatku sezóny som ešte nevedel na akom poste budem dostávať viacej príležitostí, pretože ma tréner Vlk okrem už môjho tradičného postu blokára, skúšal aj na poste univerzála. Nakoniec sa to vykryštalizovalo a ostal mi môj starý post blokára. Myslím si, že v základnej časti som podával veľmi dobré výkony. Dostával som aj viac príležitosti najmä v útoku, kde som sa cítil ako ryba vo vode. A keďže je sezóna veľmi dlhá, v nadstavbe aj mňa zastihol miernejší pokles formy. V play-off som sa však opäť vrátil k stabilným výkonnom, kde sa mi darilo hlavne v obrane na sieti. Ako som ale naznačil, najväčšia spokojnosť je zo základnou časťou. V každom prípade som si vedomý, že je ešte na čom pracovať“.

Na aký stupienok Vašej doterajšej športovej úspešnosti by ste zaradili zisk bronzovej medaily?
„Jednoznačne to dávam na prvé miesto, pretože extraligový bronz je cennejší ako akákoľvek iná mládežnícka medaila, ktorú som získal v mládežníckych kategóriách pred tým“.

Komu by ste sa za túto sezónu chceli poďakovať a ak by ste mohli, komu by ste túto medailu venovali?
„Poďakovať by som chcel dobre vyskladanému kolektívu, trénerovi, masérovi, vedeniu, mojim blízkym, super divákom a v neposlednom rade sebe. Úsmev ... Svoju prvú extraligovú medailu som však hneď po zápase venoval svojmu otcovi, lebo bez neho by som nikdy volejbal nehral“.

Aký veselý, či úsmevný zážitok počas sezóny Vám utkvel v pamäti?
„Sme výborný kolektív a v takom kolektíve sa udeje strašne veľa úsmevných príhod, ale to si radšej necháme pre seba. V tom je to čaro, že my vieme ... Ale veľmi emotívny zážitok pre mňa bola odspievaná hymna pri otváraní play-off, pred prvým zápasom štvrťfinále proti STU Bratislava. Som presvedčený, že nebol v hale jediný človek, ktorému v ten okamih neprešiel mráz po chrbte. A taktiež sa vždy teším na pozápasové ďakovacie kolečko“.

Pre zmenu aký smutný, či bolestivý zážitok počas sezóny Vám utkvel v pamäti?
„Najviac bolestivé bolo vypadnutie s VKP Bratislava, konečným tohtoročným majstrom a tiež zranenie Martina Sopka, z ktorého sa stal za krátky čas Svidnícky hrdina. Dúfam, že sa čoskoro uzdraví“.

Akými slovami by ste v krátkosti zhodnotili náladu v družstve a taktiež spoluprácu pod vedením trénera J. Vlka?
„Tréner Vlk je profesionál, či už to beriem po stránke trénerskej, alebo aj po tej ľudskej. Veľmi si cením, že môžem volejbalovo vyrastať pod jeho dohľadom. Patrí mu veľká vďaka a verím, že spolu toho pre Svidník dosiahneme ešte veľa“.

Vo Svidníku je momentálne aj vďaka Vám obrovský volejbalový boom. No k výkonnom hráčom sa pridali aj výborní diváci. Čo by ste im na po sezóne odkázali?
„K tomu nie je čo dodať, celé Slovensko vie, že tam v tom Svidníku sa vyhráva ťažko aj kvôli vynikajúcim divákom. Všetkým chcem preto odkázať: „Bez Vás by to nešlo, ďakujeme“.

Aké sú podľa Vás možnosti tohto družstva do budúcnosti?
„Plány a ambície sú len tie najvyššie. Ak sa udrží kolektív pokope, tak verím, že sme ešte nepovedali posledné slovo a celému volejbalovému Slovensku ukážeme kto sme a kde je Svidník“.

A teraz trochu poohovárajme Vašich spoluhráčov a realizačný tím. Kto je podľa Vás?
Naj pracant? „Maco“ (Ľuboš Macko, pozn. redakcia).
Naj zabávač? „Kamil Feňo“.
Naj jedák? „Do tejto kategórie patríme dvaja, ja a Marek Malina“.
Naj kávičkár? „Peter Tholt“.
Naj telefonista? „Kamzík“ (Ľuboš Závacký, pozn. redakcia).
Naj flegmatik? „Juraj Drobňák“.
Naj ukecanejší? „Kamil Feňo, ale už mu konkuruje Marek Malina“.
Naj tichší? „Asi ja“. Smiech...
Naj manekýn? „Je ich tam dosť Kamil, Kamzík a Marek Malina ten ma najväčší úspech v kruhoch Svidníckych tínedžeriek“.
Naj srandista? „Asi všetci, my sa veľmi dobre dopĺňame“.
Naj spachtoš? „Tak na túto otázku neviem odpovedať“.

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.