VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Úspešných volejbalistov ocenilo aj mesto

V posledný pracovný deň uplynulého týždňa prijal primátor mesta Ján Holodňák bronzových medailistov Volejbalového klubu Slávia Svidník, aby udelením pamätných listov a plakiet ocenil ich historicky a doteraz najväčší úspech kolektívneho športu v meste Svidník. V príhovore úspešným športovcom, realizačnému tímu a funkcionárom zablahoželal športovcom k tomuto historickému úspechu. Streda, 20. apríl 2011, sa zapísala veľkými písmenami nielen do viac ako päťdesiatej ročnej histórie volejbalu vo Svidníku, ale aj do histórie samotného mesta. Ešte len vo svojej štvrtej extraligovej sezóne im boli z rúk prezidenta Slovenskej volejbalovej federácie Ľubora Halandu zavesené bronzové medaily. Medzi slovenskou športovou verejnosťou sa týmto úspechom stal VK Slávia pojmom. Veľkou mierou sa tento športový úspech podieľa aj na zviditeľnení Svidníka na celom Slovensku. Podľa slov primátora za týmto úspechom treba vidieť v prvom rade príkladný prístup k tréningom, drinu, vytrvalosť, litre potu, časté odriekanie a obetavosť. Siedmym hráčom, ktorého Svidníku závidia všetky volejbalové extraligové kluby, sú fantastickí diváci. Aj im v piatok v obradnej sieni matričného úradu patrilo veľké poďakovanie. Rovnako aj funkcionárom, ktorí poskytli možnosť realizovať sa v tomto športe aj žiakom a mládežníkom. Primátor mesta vyslovil poďakovanie aj všetkým sponzorom klubu a ubezpečil športovcov, že zo svojej pozície urobí všetko pre to, aby sa rozvoj najpopulárnejšieho športu v meste i jeho okolí nezastavil iba na súčasných úspechoch. Na záver svojho príhovoru vyslovil výrok jedného švajčiarskeho spisovateľa: "Nezostaneme dobrými, pokiaľ sa stále nesnažíme byť ešte lepšími."

Po odovzdaní pamätných listov, plakiet a zápise do pamätnej knihy mesta sa za prijatie a ocenenie bronzového úspechu poďakoval prezident VK Slávia Svidník Pavel Olejár. Vyslovil presvedčenie, že úspechy na konto klubu budú pribúdať a potrebnú pomoc im poskytne aj mesto. Primátor mesta od prezidenta VK Slávia obdŕžal na pamiatku tohto stretnutia bronzovú medailu, klubový šál s podpismi hráčov a zarámovaný plagát úspešného volejbalového klubu. Predseda predstavenstva VK Slávia Ján Hirčko potom prevzal ďakovný list venovaný celému klubu. Príjemnú hodinku na pôde mesta prítomným spríjemnila svojim spevom žiačka Základnej umeleckej školy vo Svidníku. Pán primátor potom pozval ocenených športovcov na spoločný obed.

-bar-

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.