VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Za obhajobou semifinále pravou nohou

MVK Lokomotíva Zvolen – VK Slávia Svidník 0:3 (-13, -14, -20)

Žreb nového ročníka Slovenského pohára prisúdil nášmu zástupcovi nováčika extraligy zo Zvolena. Aj keď Svidníčania mali s hráčmi spod Pustého hradu v minulosti priaznivú bilanciu hlavne z domácej palubovky, z mesta s prevažne hokejovou tradíciou body nenosili často. S cieľom zmeniť tieto štatistiky vstúpili slavisti do zápasu pevnými nohami a za 15 minút svietilo na tabuly 13:25. Charakter zápasu sa nezmenil ani v druhom sete a po celkom jednoznačnom priebehu si volejbalisti spod Dukly uchmatli veľmi rýchlo aj set druhý. A keď ani v treťom dejstve nenašli zvolenskí volejbalisti spôsob, ako zastaviť dobre rozbehnutých Svidníčanov, po 70-ich minútach svietilo na domácej svetelnej tabuli konečných 0:3. Bronzový celok z predchádzajúcej sezóny si tak vypracoval pred odvetou pohodlný náskok a za obhajobou vlaňajšieho semifinále vykročili tou správnou nohou. Obhajca trofeje ŠK Chemes Humenné, ako aj jeho finálový súper a úradujúci majster SR VKP Bratislava, majú už istú účasť v semifinále.